Pradinis / Lietuviai svetur / Užsienyje gyvenantys lietuviai kviečiami dalyvauti konkurse „Renkuosi Lietuvą“

Užsienyje gyvenantys lietuviai kviečiami dalyvauti konkurse „Renkuosi Lietuvą“

Migracijos informacijos centras „Renkuosi Lietuvą“ skelbia kūrybinį konkursą – kviečia užsienyje gyvenančius ir apie grįžimą gyventi į tėvynę svarstančius lietuvius pateikti įkvepiančius pasakojimus, atspindinčius išeivijos sugrįžimo į tėvynę motyvus, paskatas ir išgyvenimus.

„Lietuvos gyventojų emigraciją visuomenė įvardija kaip vieną iš opiausių šiandienos problemų: svetur išvykstantys darbingi žmonės mažina šalies socialinį ir ekonominį potencialą, gilina senėjančios Lietuvos demografines problemas, – sako Migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“ vadovas Vaidotas Ilgius. – Smagu, kad pastaruoju metu vis daugiau emigravusių tautiečių renkasi sugrįžti. Skelbdami konkursą siekiame paskatinti lietuvių diasporą užsienyje aktyviau domėtis grįžimo į Lietuvą galimybėmis, plačiau paskleisti žinią apie teigiamas grįžtamosios migracijos tendencijas ir perspektyvas – užsienio lietuviai, pasidalykite su Lietuva savo įžvalgomis ir pasiūlymais.“

Konkurse dalyvauti kviečiami užsienyje bent metus gyvenantys Lietuvos piliečiai ar šeimos galės laisvai pasirinkta naratyvine arba vizualine forma pateikti darbus, nagrinėjančius apsisprendimo grįžti gyventi į Lietuvą sąlygas ir aplinkybes.

Konkurse dalyvauti gali užsiregistravę asmenys ar grupės, taip pat Lietuvos išeivius diasporoje vienijančios organizacijos. Konkurso sąlygos skelbiamos ir dalyvių registracija vykdoma interneto svetainėje.

Konkurso „Renkuosi Lietuvą“ darbai bus renkami iki gruodžio 1 d., geriausius darbus atrinks konkurso vertinimo komisija. Geriausi darbai bus skelbiami gruodžio 18 dieną, konkurso nugalėtojui bus skiriamas 1000 eurų vertės prizas ir diplomas. Antrosios vietos laimėtojui atiteks 750 eurų, trečiosios vietos prizininkui – 500 eurų. Jaunimo bei originaliausio sprendimo kategorijose skiriami skatinamieji apdovanojimai po 250 eurų.

Migracijos informacijos centras „Renkuosi Lietuvą“ įkurtas 2015 m. Tarptautinės migracijos organizacijos ir LR Vyriausybės iniciatyva. Centras vieno langelio principu teikia konsultacijas svarstantiems grįžti į Lietuvą ar jau grįžusiems lietuviams. Tarptautinė migracijos organizacija yra asocijuota Jungtinių Tautų agentūra, teikianti pagalbą migrantams bei vyriausybėms migracijos klausimais.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top