Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Varėnoje įgyvendintas projektas „Jaunimo motyvavimas dirbti savame krašte“

Varėnoje įgyvendintas projektas „Jaunimo motyvavimas dirbti savame krašte“

Varėnos švietimo centras ir devynios rajono mokyklos („Ąžuolo“ ir Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos, Panočių ir Valkininkų vidurinės, Liškiavos, Merkinės, Nedzingės, Vydenių ir Žilinų pagrindinės mokyklos) baigia įgyvendinti projektą „Jaunimo motyvavimas dirbti savame krašte“. Projekto tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis profesijomis, vietos darbo rinka, potencialiomis galimybėmis dirbti ir kurti savo verslą Varėnos krašte.

Moksleiviai susipažino su įmonių veikla

Gegužės ir birželio mėnesiais moksleiviai lankėsi tiek biudžetinėse (Viešojoje bibliotekoje, Kultūros centre, Policijos komisariate, Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, Darbo biržoje, A. Barausko užkardoje, Apylinkės teisme, Dzūkijos nacionalinio parko Merkinės lankytojų centre, VšĮ Varėnos miškų urėdijoje, Didžiosios kunigaikštienės Birutės pėstininkų batalione, Alytaus amatų centre, Elektrėnų elektrinėje), tiek privačiose (UAB „Tandemus“, „Merkys“, „Neptūno vandenys“, „Varėnos vandenys“, „Varėnos statyba“, kavinėje „Grilis“, redakcijoje „Merkio kraštas“) įmonėse.

Verslo idėjų konkursas

Rugsėjo mėnesį projekto dalyviai vadovaujami mokytojų kūrė savo verslo idėjas. Kiekviena dalyvių komanda po vieną idėją pristatė spalio 10 dieną Verslo idėjų konkurse (Varėnos švietimo centre). Konkurso metu pristatomos idėjos varžėsi dėl trijų nominacijų: sėkmingiausios, linksmiausios ir šokiruojančios. Idėjų pristatymai buvo ir linksmi, ir su gerai apmąstytais verslo planais. Nuo spragėsių aparato įrengimo Valkininkų geležinkelio stotyje iki naminukės legalizavimo.

Verslo idėjos buvo vertinamos atsižvelgiant į naujumą, sprendžiamos problemos aktualumą, pritaikomumą, pristatymo kokybę, vaizdumą. Buvo pristatyta ir socialiai atsakingo verslo idėjų. Tai – sporto varžybų rengimas įtraukiant įvairaus amžiaus žmonių, šiukšlių rinkimas ir miško atsodinimas.

Konkurso komisiją šokiravo įmonės „Chronometras“ verslo filosofija: jeigu jūs neturite laiko, tai mes už jus galime nueiti į pasimatymą. Visiems atrodė, kad smagiausia būtų naudotis įmonės „Relaksacija kitaip“ paslaugomis. Šios verslo idėjos kūrėjai siūlė padėti kūnui ir dvasiai atsipalaiduoti per šokį. Grožio salonas Žilinuose siūlė paslaugas ne tik jauniems, bet ir močiutėms.

Konkurso laimėtojai

Šokiruojančios idėjos nominacija atiteko Liškiavos pagrindinės mokyklos komandai, linksmiausios – Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos komandai, o sėkmingiausia pripažinta Žilinų pagrindinės mokyklos komandos idėja. Pastarąją komandą lydėjo dviguba sėkmė: jos sukurtas projekto logotipas buvo pripažintas geriausiu.

Projekto tikslai pasiekti

„Susitikimai su darbdaviais, ekskursijos, kurių metu galėjome pabūti pasirinktos profesijos atstovų aplinkoje, tikrai buvo labai naudinga ir padės ateityje pasirinkti tinkamą gyvenimo kelią“, – taip apie projektą kalbėjo Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos mokiniai. Pokalbiai su dalyviais leidžia manyti, kad projekto tikslai buvo pasiekti: mokiniai susipažino su savo krašto darbo rinka, pavyko inicijuoti verslo sektoriaus ir švietimo sistemos dalyvių dialogą.

Ši projektinė veikla buvo finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Parengė Ona Ivanauskienė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top