Pradinis / KARJERA / Verčiau dirbti įmonėje ar būti laisvai samdomu darbuotoju?

Verčiau dirbti įmonėje ar būti laisvai samdomu darbuotoju?

Pagrindinė priežastis, kodėl dauguma dirbančiųjų vis dar nori būti etatiniais, o ne laisvai samdomais darbuotojais, yra pastovių pajamų garantija. Tai atskleidė 2018 m. gegužės–birželio mėn. atliktas tarptautinis tyrimas, kurio metu apklausta 42 800 respondentų iš 11 Europos šalių. Dauguma darbuotojų (78 proc.) vis dar mano, kad tradicinis darbas įmonėje yra geresnė darbo santykių su darbdaviu forma nei išorinis bendradarbiavimas (laisvai samdomas darbas).

Pixabay.com nuotr.

Garantuojamos reguliarios pajamos ir didesnis darbo vietos stabilumas, kuris numatytas darbo sutartyje, yra svari priežastis renkantis įprastas darbo formas. Tik 6 % respondentų, ypač IT srities darbuotojų, mano, kad laisvai samdomas darbas yra patrauklesnė darbo sutarčių forma. Laisvai samdomi darbuotojai vertina didesnę laisvę ir darbo lankstumą.

Darbo santykiai per tarpininkus (agentūras) yra laikoma blogiausia įdarbinimo forma. 11 % respondentų apskritai negalėjo įvertinti darbo formų privalumų.

Lietuvoje (5,4 %), palyginti su artimiausiais kaimynais latviais (3,8 %), yra daugiau manančių, kad geresniems santykiams su darbdaviu labiau tinka laisvai samdomo darbuotojo darbo forma.

Laisvai samdomo darbo forma mažiausiai priimtina Suomijos darbuotojams (1,6 %), o Vengrijos, Čekijos (8,2 %) ir Slovakijos (7,4 %) darbuotojai šią darbo formą vertina palankiausiai.

Aktyvūs darbo rinkos dalyviai mano, kad darbas įmonėje (gaunant standartinį darbo užmokestį, iš kurio darbdavys atskaito mokesčius ir socialinio draudimo įmokas) yra geresnė darbo sutarties forma nei kitos. Šią darbo formą žmonės sieja su stabilumu, didesniu užtikrintumu, socialinėmis garantijomis ir papildomais privalumais praradus darbą, ligos atveju, vaiko priežiūros periodu ar išeinant į pensiją. Įmonėje dirbančius darbuotojus saugo darbo įstatymas ir galbūt profesinės sąjungos. Jei darbdavys nori atleisti darbuotoją, jis turi laikytis įstatymais numatyto įspėjimo termino arba išmokėti išeitinę kompensaciją. Kai kurie įmonių darbuotojai taip pat gauna papildomų finansinių priedų, įtrauktų į jų darbo sutartį, pavyzdžiui, Kalėdinę premiją ar metų pabaigos priemokas.

Trečias dalykas, kurį vertina respondentai, yra darbo aplinka, kurią jiems suteikia darbdavys. Kiti darbo įmonėje privalumai yra karjeros galimybės, tobulėjimas ir garantuotos apmokamos atostogos.

Jei esate išorinis darbuotojas, galite vienu metu dirbti keliose įmonėse, išrašyti sąskaitas už savo paslaugas ir vesti savo apskaitą. Remiantis „Paylab“ apklausa, ši darbo forma atrodo naudingesnė 6 % darbuotojų. Ši nuomonė ypač paplitusi tarp IT darbuotojų, taip pat ekonomikos ir apskaitos, statybos ir nekilnojamojo turto, vadybos, administravimo ir rinkodaros specialistų.

Pasak apklausos respondentų, didžiausias laisvai samdomo darbuotojo privalumas yra judėjimo laisvė ir lankstus darbo grafikas.

Trečia labiausiai vertinama nauda yra galimybė vienu metu dirbti keliose kompanijose bei galimybė savarankiškai skirstyti darbo krūvį, taip pat didesnė nepriklausomybė.

„Paylab“ apklausa vykdyta 11-oje šalių: Bulgarijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Serbijoje, Kroatijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Suomijoje. Iš viso apklausta 42 800 respondentų.

Komentaras

  1. manau daugelis pasvajoja, kad norėtų būti nepriklausomi ir dirbti sau. Tačiau trūksta drąsos nutraukti garantuotus darbo santykius (nors jie ir neneša didelio pasitenkinimo) ir pradėti nuosavą verslą, nesvarbu kokia forma. Ne visi yra gimę buhalteriais ir tos subtilybės gasdina. Tačiau juk lygiai taip pat darbams, kurių neišmanai, galima samdyti tos srities specialistus ir nesukti galvos. Tikrai yra teikiančių http://www.buhalterinespaslaugos.lt/buhalterines-apskaitos-paslaugos/ kompanijų ir nereikia įgyti dar vieno aukštojo išsilavinimo, kad galėtum įkurti savo verslą.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: