Pradinis / Aktualijos / Verslas Vilniaus ligoninėms dovanoja COVID-19 pacientams gydyti skirtą įrangą

Verslas Vilniaus ligoninėms dovanoja COVID-19 pacientams gydyti skirtą įrangą

Vilniaus miesto savivaldybė toliau plečia medicinos įstaigų pajėgumus gydyti sergantiems koronavirusu ir skubiai telkia tam ne tik personalą, bet ir būtiną gydymo ir slaugos įrangą. Į Vilniaus miesto ligonines, kurios jau šiandien deleguotos gydyti nuo koronaviruso ar bus perorganizuotos padidėjus tokių vietų poreikiui, keliauja ir skolintos, ir dovanotos, ir perkamos medicinos priemonės.

133 pacientus šiuo metu turinčią Vilniaus miesto klinikinė ligoninę (VMKL) vakar pasiekė bendrovių „Fegda“ ir „Tilsta“ lėšomis nupirktos 57 tūkst. eurų vertės priemonės: penkios didelės tėkmės deguonies terapijos („High Flow“) sistemos „Airvo2“ su integruotu tėkmės generatoriumi ir jiems reikalingi priedai, vakuuminis atsiurbiklis, videolaringoskopas ir septynios švirkštinės pompos.

„Didelės tėkmės deguonies terapija – auksinis standartas siekiant išvengti paciento intubacijos, kai nebepadeda įprasta deguonies terapija, įprastai ji skiriama sunkiai sergantiems ligoniams reanimacijos ar intensyvaus sekimo palatose, – komentavo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis. – Laiku skiriant šią terapiją yra didesnė nei 50 proc. tikimybė išvengti paciento intubacijos ir dirbtinės plaučių ventiliacijos. Taigi mūsų rūpestis, kad koronavirusu sergančius žmones gydančioms medicinos įstaigoms netrūktų šių didelės tėkmės deguonies terapijos aparatų, taip pat elektrinių vakuuminių siurblių, kardiomonitorių, kraujospūdžio matavimo aparatų. Džiaugsimės gavę jų dovanų, ieškosime ir įsigyti.“

VMKL šią savaitę sulaukė ir labdaros iš vienos Prancūzijos ligoninės. Tai – funkcinės lovos, čiužiniai, stalai ir kt. Savivaldybei tereikėjo apmokėti logistikos išlaidas.

Praėjusią savaitę savivaldybės administracijos vardu buvo kreiptasi bene į 100 įstaigų, prašyta paskolinti įvairiausių priemonių – funkcinių ir reanimacinių lovų, deguonies koncentratorių, kardiomonitorių ir kt. Dalis reikiamų priemonių jau gauta dovanų.

Vilniaus savivaldybės pastangas valdyti koronaviruso pandemiją ir per antrąją bangą remia bendrovė „Biok“. Spalio pabaigoje savivaldybei perduota 4892 vnt. dezinfekcinio skysčio, kurio vertė 4,6 tūkst. eurų.

Tuo pat metu, rūpindamasi sukaupti pakankamą priemonių COVID-19 pandemijai suvaldyti rezervą, Vilniaus miesto savivaldybės administracija paskelbė skubią rinkos konsultaciją. Planuojama įsigyti daug medicininės įrangos prekių, pavyzdžiui, kardiomonitorių, pulsoksimetrų, kraujospūdžio matavimo aparatų, lašinės stovų, maitinimo pompų, EKG aparatų ir kitų. Taip pat ieškoma lovų, čiužinių, patalynės komplektų, medicinos aprangos ir kt. tiekėjų. Rinkos konsultacija vyks iki 2020 m. lapkričio 20 d., tai yra iki šio penktadienio. Rinkos konsultacijos medžiaga yra ČIA.

Visas reikalingas priemones Vilniaus miesto savivaldybė perka už savo biudžeto lėšas. SAM šių metų rugpjūtį skirstytos ES lėšos koronaviruso pandemijai suvaldyti – apie 50 mln. eurų – Vilniaus miesto ligoninių nepasiekė.

Vilniaus m. sav. inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top