Pradinis / KARJERA / Verslumo rekordas Lietuvos mokyklose: moksleiviai įsteigė 825 mokomąsias bendroves

Verslumo rekordas Lietuvos mokyklose: moksleiviai įsteigė 825 mokomąsias bendroves

Verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva“ šį pavasarį inicijavo „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojamos praktinės verslumo ugdymo programos „accelerator_x“ įgyvendinimą visos Lietuvos mastu. Programos metu pasiekti rezultatai sumušė visus mokyklų verslumo rekordus: šiemet „accelerator_x“ programoje dalyvavo beveik 3200 moksleivių, kurie įkūrė 825 mokomąsias bendroves, o į programos įgyvendinimą įtraukta ir mokyta per 130 mokytojų.  

Skyrus rekordinį 840 tūkst. eurų finansavimą praktinių moksleivių verslumo įgūdžių programų aprėpčiai didinti, „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojama „accelerator_x“ programa išsiplėtė net 3 kartus. Šiemet prie programos prisijungė daugiau nei 100 Lietuvos mokyklų, jose savo verslumo įgūdžius augino 3194 9–12 klasių moksleiviai, iš jų 103 turintys specialiųjų poreikių ar patiriantys socialinę atskirtį mokiniai. 

„Džiugu, kad tiek daug Lietuvos moksleivių šiemet išreiškė norą išbandyti verslininko vaidmenį, realizuoti savo idėjas, kurti ir mokytis. Moksleivių verslumo ugdymas yra viena geriausių investicijų į mūsų šalies ekonomiką, o jos grąžą pajausime jau per ateinantį dešimtmetį. Šiemetė investicija į moksleivių verslumo ugdymą – pavyzdys ir įrodymas, kad turime didžiulį verslumo potencialą jau mokyklos suole, šalyje veikia puiki verslumo ugdymo programa, o kad tai pasiektų kuo daugiau moksleivių –  tereikia gero finansavimo“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.  

„Accelerator_x“ programa yra kur kas daugiau nei verslo simuliatorius – jos metu moksleiviai įgijo realios verslo kūrimo patirties, išmoko priimti svarbiausius verslo sprendimus ir perėjo visus verslo vystymo etapus. Programos metu vyko verslumo ir inovacijų stovyklos, „eXpo“ renginiai, organizuotos interaktyvios veiklos, skirtos verslo modeliams pažinti. Projekte dalyvaujantys moksleiviai vis dar konsultuojasi su ekspertais.    

Mokiniams visos programos metu padėjo mokyklose dirbantys mokytojai ir verslo mentoriai. Šiemet buvo apmokytas rekordinis skaičius pedagogų: 75 mokytojai, kurie iki šiol nėra turėję verslumo ugdymo patirties, ir dar 56 anksčiau „accelerator_x“ programoje dalyvavę mokytojai ekspertai.  

„Šiemet kaip niekad didelė moksleivių dalis ne tik išbandė, ką reiškia būti verslininku, bet ir galėjo iš esmės patobulinti savo verslumo įgūdžius – mokėsi lyderystės, prisiimti atsakomybę, riziką, įgijo pasitikėjimo realizuoti savo idėjas. Šios savybės svarbios ne tik verslininkams, bet ir vadovams, mokslininkams, kūrėjams ar kitų specialybių atstovams. Investicija į moksleivių verslumo ugdymą per praktinę patirtį yra mūsų šalies ateitis“, – kalba Inga Juozapavičienė, „Verslios Lietuvos“ Verslumo departamento direktorė. 

Šiuo metu vyksta programos rezultatų apibendrinimas ir kuriamas modelis, kaip praktinius verslumo mokymus integruoti į Lietuvos ugdymo sistemą.  

„Vienas šios programos tikslų yra padėti mokykloms ir mokytojams integruoti verslumo ugdymo metodus į tradicinio mokymo programas. Programos metu vyko konsultacijos tiek mokyklų administracijos darbuotojams, tiek mokytojams – siekiame, kad mokyklos, kartą pradėjusios ugdyti moksleivių verslumą, tą galėtų daryti kasmet“, – sako „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė. 

Ši projektą gruodžio 11 d. vainikuos Kalėdinė „eXpo“  paroda, kurios metu net 130 geriausių projekte dalyvavusių ir jaunąsias bendroves įkūrusių moksleivių pirmą kartą viešai pristatys savo verslo idėjas, sukurtus gaminius ir paslaugas. Mugės lankytojai galės susipažinti su moksleivių sukurtais inovatyviais, technologiniais sprendimais ir turės progą įsigyti įvairių moksleivių kurtų produktų, tokių kaip išmanūs šachmatai, kalėdinės puošmenos, rankų darbo kosmetika, natūralios žvakės ar aksesuarai. Mugės metu jaunosios bendrovės ne tik pristatys savo produktus bei paslaugas, bet ir bus įvertintos komisijos. Dalyvauti „eXpo“ mugėje visiškai nemokamai gali visi norintys, tereikia užsiregistruoti: https://bit.ly/expo-registracija.  

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top