Pradinis / Mokslas ir švietimas / Vilniaus universitetas neužleidžia lyderio pozicijos

Vilniaus universitetas neužleidžia lyderio pozicijos

Valstybinių universitetų viršūnėje lyderio pozicijų neužleidžia Vilniaus universitetas (VU). Žurnalo „Reitingai“ sudarytame valstybiniame aukštųjų mokyklų reitinge VU surinko 61,8 taško iš 100 galimų. Šiemet VU pasirinko 60 proc. gabiausių moksleivių, o daugiausia darbdavių – net 11,7 proc. – šį universitetą rekomenduotų savo vaikams.

„Išlaikyti turimas pozicijas taip pat sudėtinga, kaip ir jas iškovoti. Džiugina tai, kad Vilniaus universitetą renkasi geriausieji ir kad daugiausia darbdavių jį rekomenduotų savo vaikams. Kadangi pritraukiame talentus, jaučiame atsakomybę juos ugdyti aktyviais ir atsakingais visuomenės lyderiais. Sau keliame dar ambicingesnius tikslus. Siekiame būti ne tik geriausi Lietuvoje – kryptingai dirbame tam, kad stotume į vieną gretą su pirmaujančiais Europos universitetais. Pirmieji žingsniai jau padaryti – priklausome Koimbros grupei, vakar pasirašėme bendradarbiavimo sutartis su geriausiais Belgijos universitetais. Šie žingsniai įpareigoja keistis studentais, akademiniu ir administraciniu personalu, organizuoti bendrus seminarus, paskaitas, kursus, dalytis mokslinių tyrimų rezultatais, rengti bendras mokslines publikacijas, o ateityje tai užtikrins ir didėjantį Vilniaus universiteto tarptautinį konkurencingumą“, – teigia VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Iš viso universitetai buvo vertinami pagal 65 skirtingus parametrus. Jie sudėlioti į septynis stambius kriterijus. VU pirmauja pagal mokslo, meno ar sporto veiklą ir personalo pasiekimus, esamą ir ateities akademinį personalą, studentus ir studijas, studijų ir mokslo aplinką.

Žurnalo „Reitingai“ sudarytojai palygino įsidarbinamumą ir atlyginimų vidurkius skirtingose studijų kryptyse. Remiantis 2013 m. absolventų vidutiniu atlyginimu litais praėjus 12 mėnesių po studijų baigimo, rekordiniais atlyginimais džiaugėsi baigusieji VU skandinavų filologiją, fiziką, molekulinę biologiją, biofiziką ir biochemiją, komunikaciją, programų sistemas, medžiagų technologijas.

VU lyderio pozicijų neužleidžia jau trečius metus iš eilės.

E. Kurausko nuotr.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top