Pradinis / Kultūra / Vilniuje jaunystės žiedais skleisis „Žali sodai“

Vilniuje jaunystės žiedais skleisis „Žali sodai“

Šį savaitgalį Vilniuje šėls jaunystė – vyks jau tradicija tapęs aštuntasis Lietuvos studentų folkloro festivalis „O kieno žali sodai“. Šių metų renginio tema yra „Jaunystė – bendrystė“, tad miestas vilniečius ir svečius įtrauks į pašėlusį tradicinio šokio sūkurį, džiugins skambiomis dainomis ir instrumentine muzika.

Gegužės 6–7 d. Vilniuje, Mykolo Romerio universitete, Vilniaus kolegijoje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje šurmuliuos apie 200 folklorą puoselėjančių jaunų žmonių iš Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Vilniaus universitetų bei kolegijų. Pirmieji festivalio šaukiniai nuskambės gegužės 6 d. 12.30 val. studentų miestelyje Didlaukio gatvėje – šventės pradžią festivalio dalyviai skelbs minėtų aukštųjų mokyklų atvirose erdvėse. 14 val. Mykolo Romerio universiteto Centriniuose rūmuose dr. Vykintas Vaitkevičius skaitys viešą paskaitą „Mūsų Vilnius: tvirtovė ir šventovė“. Festivalio svečiai iš Vengrijos pakvies susipažinti su vengrų gimtąja muzika – Ferenco Listo muzikos akademijos dėstytojų prof. Zoltán Juhász ir Németh András paskaita-koncertas vyks 17 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus renginių salėje. Po jos visi sugužės į muziejaus kiemelį, kur nuo 18.30 val. vyks pagrindinis koncertas-gegužinė „Aš nusieisiu į jaunimužį“. Festivalio dalyviai ir svečiai žiūrovams jaunatviškai ir su išmone pristatys lietuvių folkloro atlikimo tradicijas, stilingą muzikavimą, dainavimą, tarmišką kalbą. Čia bus galima ir smagiai pasišokti, padainuoti, išmokti studentų pamėgtų šokių, ratelių, žaidimų.

Gegužės 7 d. Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai tobulins savo įgūdžius folkloro dirbtuvėse, su daina keliaus į žygį po sostinės apylinkes. 18.00 val. Verkių rūmų parke festivalio pabaigos šaukiniai skelbs „Tai Vilniaus žali sodai“.

Sumanytojai ir rengėjai siekia, kad studentų folkloro festivalis būtų tradicinis renginys, kurio tikslas – tęsti ir puoselėti akademinio jaunimo folkloro bendruomenių tradicijas šalies aukštojo mokslo institucijose, siekti platesnio tradicinės kultūros suvokimo, studentų folkloro kolektyvų kūrybiškumo, jaunimo asmenybių vystymosi, taip pat sutelkti pajėgas ir kūrybines idėjas artėjančiai 2018 m. Lietuvos dainų šventei „Vardan tos…“.

Aštuntąjį Lietuvos studentų folkloro festivalį „O kieno žali sodai“ rengia Lietuvos liaudies kultūros centras kartu su Mykolo Romerio universitetu ir Vilniaus kolegija.

LLKC nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top