Pradinis / Renginiai, pramogos / Vilniuje vyko Azijos šalių virtuvių ir kultūros šventė

Vilniuje vyko Azijos šalių virtuvių ir kultūros šventė

Vilniaus Rotušės aikštėje savaitgalį šurmuliavo renginys „Azijos šalių dienos 2014“.

„Vilnius – atviras miestas ir tuo atvirumu dalijasi su visu pasauliu. O vilniečiai – smalsūs žmonės, nori daug sužinoti apie kitas šalis. Todėl nusprendėme kas dvejus metus čia rengti šią puikią Azijos virtuvių ir kultūros šventę. Vilniečių vardu ypač noriu padėkoti ambasadoms ir svečiams už tai, kad noriai sutinka dalyvauti. Pažinimo kelias yra pats teisingiausias kelias, o skonis – pats maloniausias. Visa tai leidžia mums suprasti, kad pasaulis yra labai didelis, bet ir toks didelis gali tilpti Vilniuje“, – sveikinimo kalboje sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Indijos ambasadorė ypač dėkojo Vilniaus merui, kad pakvietė dalyvauti, kad labai šiltai sutiko ir priėmė svečius. Ji pasidžiaugė, kad jai pavyko šiemet vilniečiams atvežti saulėtą ir gražų orą. Kinijos ambasados atstovas dėkojo už galimybę pristatyti savo senos šalies istoriją ir tradicijas, priminė, kad Vilniuje surengtas pirmasis Azijos šalių verslo forumas didina Vilniaus ir Lietuvos žinomumą Azijos šalyse. Indonezijos ambasadorė taip pat labai džiaugėsi vykstančio forumo nauda.

Visą savaitgalį Azijos šalių nacionalinių virtuvių restoranai pristatinėjo Vietnamo, Kinijos, Japonijos, Pakistano, Kazachstano, Tailando, Indonezijos ir Indijos tradicinius valgius. Vilniečiai ir miesto svečiai turėjo puikią galimybę pasimėgauti gardžiais ir visame pasaulyje itin mėgstamais įvairių Azijos regionų patiekalais, egzotiškais vaisiais.

Čia pat vyko ir kultūriniai šalių pasirodymai: buvo galima išvysti tradicinių rytų kovos menų technikų demonstracijų, rytais į grupinę mankštą kvietė taiči sveikatingumo klubo nariai.
Šventės lankytojai galėjo pasiklausyti įvairių Azijos tautų muzikos, pamatyti tradicinių šokių pasirodymų. Visi norintieji kūrybinėse dirbtuvėse galėjo sužinoti origamio lankstinių, norų lėlių, vėduoklių kūrimo paslapčių, išmėginti jėgas gamindami tradicinius suvenyrus. Renginio lankytojai taip pat turėjo unikalią galimybę išgirsti japoniškų būgnų virtuozą Joji Hirotą.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top