Pradinis / Knygos / Violeta Domkuvienė. „Vietnamas, Singapūras, Balio sala. Magiškoji Pietryčių Azija“

Violeta Domkuvienė. „Vietnamas, Singapūras, Balio sala. Magiškoji Pietryčių Azija“

Vietnamas_Singapūras_Balio_salaPietryčių Azija keliautojus vilioja užburiančia gamta, europiečiams neįprasta architektūra ir egzotiška virtuve. Tai tarsi rytietiškas rojus, kurio vienas kampelių – Singapūras. Tai vienas moderniausių ir švariausių miestų pasaulyje, kuriame dera modernūs dangoraižiai, Anglijos dvasia alsuojanti kolonijinio stiliaus architektūra ir senosios šventyklos.

Turistų pamėgta Balio sala sugebėjo išlaikyti autentiškumą. Lankantis joje susidaro amžinos šventės įspūdis. Jos gyventojai vis dar meldžiasi džiunglių tankmėje pasislėpusiose šventyklose, stebina atvykėlius unikaliais vestuvių ir laidojimo papročiais bei kerinčiais ritualiniais šokiais.

Trikampės šiaudinės skrybėlės, plačios mažyčių žmonių šypsenos, spalvoti motoroleriai, rožinių lotosų laukai, iki melsvo horizonto nubėgančios arba kalnais aukštyn lipančios ryžių plantacijos laukia Raudonojo drakono šalimi vadinamame Vietname. Kas gi nenorėtų paplaukioti po stulbinamo grožio Halongo įlanką ar vakare apsilankyti tūkstančio žibintų mieste Hojane.

Knygos autorė vaizdžiai ir įtraukiamai aprašo savo keliones, pasakoja apie lankomų šalių istoriją, įterpia ir smagių kelionės nuotykių, kurių tikrai netrūksta.

Dabar kartais nusistebiu, kaip keistai sumažėjo, susitraukė pasaulis, kaip viskas tapo santykinai netoli, rodos, ranka pasiekiama. Šiandien atstumus dažniausiai matuojame ir vertiname skrydžio trukme, o kadaise „ne mūsų pasaulio“ kraštai buvo nepasiekiami, kaip uždraustas rojaus vaisius.

Violeta Domkuvienė

Apie autorę

Gimiau Kaune, ramiame Žaliakalnio rajone prabėgo mano vaikystė ir jaunystė. Mokslus baigiau tuometiniame Politechnikos institute ir, įgijusi chemiko specialybę, kelis dešimtmečius dirbau šioje srityje. Vėliau, palankiai susiklosčius aplinkybėms, turėjau galimybę gilintis į ajurvedos ir ajurvedinių masažų paslaptis, tai tapo man didžiulį džiaugsmą teikiančiu darbu ir hobiu.

Mano kelionės prasidėjo ankstyvoje vaikystėje kartu su Tėveliais, degte degančiais naujų įspūdžių, žinių bei pažinimo aistra. Tai tapo ir mano gyvenimo būdu, neduodančiu ramybės iki dabar.

Po kiekvienos kelionės norėjosi pasidalyti įspūdžiais, taigi juos ir visą informaciją  aprašydavau, kad besidomintys ir besiruošiantys keliauti draugai ir pažįstami, susipažinę su mano potyriais bei surinktomis žiniomis, lengviau galėtų planuoti būsimas savas keliones. Juk ir pati su didžiausiu įdomumu perskaitau kitų keliautojų įspūdžius.

Knygą rasite: https://www.knygos.lt/lt/knygos/vietnamas-singapuras-balio-sala-magiskoji-pietryciu-azija/

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top