Pradinis / Aktualijos / Virtualiame Lietuvos karių atminimo bėgime „In Memoriam“ kviečiami dalyvauti viso pasaulio lietuviai

Virtualiame Lietuvos karių atminimo bėgime „In Memoriam“ kviečiami dalyvauti viso pasaulio lietuviai

Šių metų spalio 23–25 dienomis Lietuvoje jau šeštą kartą vyks pagarbos, paramos mirusiems Lietuvos kariams bėgimas „In Memoriam“, kviečiantis prisiminti tuos, kurie buvo pasiryžę paaukoti savo gyvenimą už kiekvieną iš mūsų. Šiemet jame galės dalyvauti kiekvienas, nepriklausomai nuo gyvenamos vietos. Renginį organizuoja Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga kartu su Lietuvos kariuomene bei ją remiančiomis organizacijomis.

Bėgimas „In Memoriam“, 2018 m. Vingio parkas

Apie šio bėgimo idėją ir tikslus, 95 metus gyvuojančios karininkų žmonas ir dukras vienijančios organizacijos veiklą pasakoja Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos pirmininkė Aušra Mažonė, Vilniaus draugijos pirmininkė Romena Čiūtienė ir Vilniaus draugijos narė Luka Sinevičienė.

Ką apie Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungą turėtų žinoti visuomenė? Kam savo veikloje skiriate daugiausia dėmesio? Kokios vertybės Jus vienija?

Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų organizacija šiemet mini 95-uosius įkūrimo metus. Tuomet susibūrusios dėl kilnių tikslų – rūpintis sužeistais kariais, globoti neįgalius ligonius – vėliau tęsėme savo misiją – palaikydamos lietuviškas tradicijas, remdamos karių šeimas, puoselėdamos istorinę atmintį. Nei karas, nei okupacija neištrynė iš mūsų sąmonės pasididžiavimo savo valstybe, pagarbos Lietuvos kariuomenei ir siekio rūpintis mūsų bendruomenės nariais.

Romena Čiūtienė, Aušra Mažonė, Luka Sinevičienė

Mes, birutietės, karininkų sutuoktinės ir dukros, tarsi karių šeimų ambasadorės, susibūrėme draugėn, vedamos bendrų tikslų ir vertybių: prisidėti prie karių ir jų artimųjų gerovės, paremti mirusių karių šeimas, ugdyti jaunimo pilietinę savimonę ir patriotizmą, palaikyti viena kitą, dalintis patirtimi ir žiniomis. Paramos bėgimas „In Memoriam“ jau tapo mūsų vizitine kortele, kiekvieną vasarą organizuojama pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo stovykla „Mes – Lietuvai“ kasmet sulaukia vis daugiau norinčių dalyvauti jaunuolių. Mus visuomet galite pamatyti Lietuvos laisvės kovotojų pagerbimo, Kariuomenės ir visuomenės dieną kartu su kariais bei jų šeimomis. Birutietės – neatsiejama  Lietuvos kariuomenės  dalis.

Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos narės visuose Lietuvos miestuose pirmosios skuba į pagalbą kariams ir jų šeimų nariams nutikus nelaimei, užklupus ligai ar kitai bėdai.

Nepamirštame ir savo narių užimtumo: dalyvaujame įvairiose paskaitose, mokymuose, seminaruose, rengiame literatūrines vakarones, plečiame žinias edukaciniuose renginiuose.

Svarbi mūsų misija – pasirūpinti mūsų sesėmis senjoromis, vyriausiomis birutietėmis. Šiais metais per karantiną stengėmės parūpinti joms maisto ir kitų būtiniausių prekių. O šv. Velykų rytą pradžiuginome siuntiniu – margučiais ir šilčiausiais linkėjimais.

Yra toks pasakymas, jog, ištekėdama už karininko arba kario, tarsi išteki už Lietuvos kariuomenės. Tad būtent tai visas mus vienija, stiprina ir motyvuoja.

Kas gali tapti organizacijos narėmis? Kiek maždaug narių turite?

Birutietėmis vadinamos visos Lietuvos karininkų sutuoktinės ir jų dukros, priklausančios mūsų draugijoms. Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungą sudaro septynios draugijos, kurios veikia visoje Lietuvos teritorijoje:  nuo 1990 m. – Kaune, nuo 1994 m. – Vilniuje,  nuo 2010 m. – Klaipėdoje, nuo 2013 m. – Alytuje, Panevėžyje, nuo 2014 m. – Marijampolėje, Šiauliuose. Organizacija vienija apie 160 birutiečių.

Ką Jums duoda ši moterų bendrystė?

Birutiečių stiprybė – siekis padėti viena kitai, meilė Tėvynei ir Lietuvos kariuomenei. Todėl mes, karininkų sutuoktinės, būdamos kartu, ne tik svariai prisidedame prie kariuomenės bendruomenės gerovės, bet ir pačios augame kaip asmenybės, tobulėjame, įkvepiame ir palaikome viena kitą.

Kaip kilo idėja organizuoti pagarbos, paramos bėgimą „In Memoriam“?

2015 metų rugsėjo mėnesį vieno maratono metu mirė jaunas Lietuvos karininkas – majoras Vytautas Burokas. Tuomet Vilniaus draugijos narėms kilusi mintis prisiminti mirusįjį pagarbos bėgimu virto dideliu atminimo renginiu, pagerbiančiu visus per metus įvairiomis aplinkybėmis mirusius ar žuvusius Lietuvos kariuomenės karius. Kartu vykdoma labdaros akcija, kurios metu suaukotos lėšos perduodamos mirusių karių šeimoms.

Kaip anksčiau vykdavo šis bėgimas ir kokiu principu vyks šiemet?

Penkerius metus iš eilės kariai iš visos Lietuvos ir žmonės, neabejingi šalies kariuomenei, susirinkdavo Vilniaus Vingio parke, visi drauge bėgdami pagerbdavo, prisimindavo per anksti pasaulį palikusius savo ginklo brolius ir paaukodavo norimą sumą pinigų, o šie būdavo perduodami išėjusio kario šeimai.

Šiais metais dėl epidemiologinės situacijos saugodami vieni kitų sveikatą negalime susitikti visi kartu kaip įprastai didžiajame bėgime Vilniaus Vingio parke, todėl spalio 23–25 dienomis kviečiame visus, nesvarbu, Lietuvoje ar užsienyje, dalyvauti virtualiajame bėgime, prisiminti ir pagerbti per anksti išėjusius Lietuvos karius atskirai ir auka paremti jų šeimas.

Galbūt ne vienas toks bėgimas jau vyko ir užsienyje?

Atminimo bėgimo „In Memoriam“ idėja kasmet vis labiau plečiasi geografiškai: 2019 metais bėgimas vyko Tartu mieste (Estijoje), Alabamoje (JAV) ir Kijeve (Ukrainoje). Įkvėpti birutiečių, šiuos atminimo renginius organizuoja užsienyje bei misijose tarnaujantys Lietuvos kariai kartu su užsieniečiais ar vietos lietuvių bendruomenėmis.

Viliamės, jog šiais metais renginio „In Memoriam“ žinia pasklis dar plačiau po pasaulį.

Šiemet organizavote ir stovyklą „Mes Lietuvai“. Ką vaikams duoda tokios stovyklos?

Lietuvos kariuomenėje tarnaujančių karių vaikams skirta pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo stovykla „Mes – Lietuvai“ – dar vienas labai svarbus ir prasmingas birutiečių projektas. Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga siekia ugdyti jaunimo patriotiškumą ir pareigą ginti Tėvynę bei rūpintis karių šeimomis. Vedamos šių tikslų ir siekdamos perduoti jaunajai kartai patriotiškų, pilietiškų vertybių supratimą, kiekvieną vasarą organizuojame šią stovyklą. Šių metų stovykloje jaunuoliai susipažino su Lietuvos istorija, viduramžiais – žymiausiais to laikmečio mūšiais, nepriklausomybės kovomis, rezistencijos laikotarpiu. Be to, šiemet stovyklautojai sulaukė itin garbingų svečių – Lietuvos Respublikos Prezidentas su pirmąja šalies ponia ne tik aplankė vaikus pirmąją stovyklos dieną, bet ir kartu su jais mokėsi rišti mazgus, dainavo dainas, žaidė futbolą. 

Svarbu paminėti, kad visuomet stengiamės paremti ir karių šeimų, kurios išgyvena krizes, netektis ar kitas negandas, vaikus. Nes vienybė – stiprybė. Nes kartu visus sunkumus pakelti lengviau.

Stovykla „Mes – Lietuvai“

Lietuvos kariuomenėje tarnaujančių žmonių vaikai tikrai nuoširdžiai domisi kariuomene, nori įsijausti į tėčio arba mamos kasdienius vaidmenis, išeidami į žygį ar mokydamiesi išgyvenimo pagrindų. Stovyklos „Mes – Lietuvai“ tikslas – ne tik supažindinti su kariškais dalykais, bet ir šviesti istorinėmis, pilietiškumo temomis. Sudaryti galimybę susitikti su autoritetingais Lietuvos žmonėmis, plėsti pažintis ir megzti naujas draugystes tarpusavyje.

Mes, birutietės, turime išlikti vieningos, stiprios dvasiškai dėl mūsų laisvės, dėl kurios tiek daug paaukota, ir norime perduoti istorinę Lietuvos atmintį ateinančioms kartoms.

Spalio 23–25 dienomis bėkime 1, 3, 6 kilometrus arba savo pasirinktą distanciją vieni ar su šeima, draugais bei kaimynais, įkelkime nuotrauką į socialinius tinklus su grotažyme #InMemoriam ir būkime mintimis su tais, kurie buvo pasiryžę paaukoti savo gyvenimą už kiekvieną iš mūsų. Paaukoti galite pervesdami savo auką į LDK Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos banko sąskaitą Nr. LT36 7300 0100 0246 9222. Mokėjimo paskirtyje nurodykite „Parama kario šeimai“ arba nuo spalio 19 d. iki spalio 31 d. paskambinę trumpuoju numeriu 1484 (auka – 2 eurai). Visos Jūsų aukos bus skirtos šiais metais mirusių karių artimiesiems.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top