Pradinis / Lietuviai svetur / „Visa Lietuva šoka 2020“ – ir Rogalande

„Visa Lietuva šoka 2020“ – ir Rogalande

Vieną rugsėjo vakarą Klepės kultūros mokyklos salėje vyko etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka 2020“Renginį organizavo Rogalando lietuvių liaudies šokių kolektyvo „Jorė“ vadovė Ineta Trepekūnė. „Jorės“ šokėjai į svečius pasikvietė atsinaujinusį  Rogalando lietuvių chorą „Baltija“. Etninės kultūros akciją „Visa Lietuva šoka 2020“, kuri skirta populiarinti lietuviškam tradiciniam šokiui ir kurioje dalyvauja net 29 Lietuvos savivaldybės, organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

Renginį pradėjo „Baltijos“ choristai daina „Baltas lino gyvenimas“. Kad geriau vieni kitus pažintų, visi sustojo puslankiu pagal savo vardo pirmąją raidę abėcėlės tvarka nuo A iki Ž. Vėliau „Jorės“ vadovės padedami tiek šokėjai, tiek choristai mokėsi tradicinių lietuvių liaudies šokių ir epizodiškai sušoko po vieną šokį iš visų Lietuvos etnografinių regionų.  Pirmas labai linksmas šokis buvo Mažosios Lietuvos „Žemaitikė“. Toliau laukė kitų regionų šokiai: Suvalkijos „Gegužė“, Aukštaitijos „Trys mergelės“, Dzūkijos „Sakė mani šokių“, Žemaitijos „Milijonas“. 

Kai visi sukaito, buvo pats laikas atsikvėpti ir pasistiprinti. Choristai atsinešė didžiulę pintinę, pilną rudens gėrybių. Ant stalo buvo ir lietuviškos giros, ir kukurūzų lazdelių, ir kitų užkandžių. Renginį rėmė Rogalando lietuvių bendrija.

Pabaigoje ir choristai, ir šokėjai sudainavo „Su gimimo diena“ ir nusiuntė filmuotą sveikinimą Oslo lietuvių folkloro ansambliui „Gabija“, kuris švenčia 1 metų gimtadienį.

Paklausta, kodėl ėmėsi organizuoti renginį, Ineta Trepekūnė teigė, kad norėjo organizuoti atvirą renginį, bet dėl koronaviruso negalėjo to padaryti, tad pasinaudojo galimybe suburti bent choristus ir šokėjus. Anot jos, labai gražu, kai susijungia dainavimo ir šokio menas. Šį kartą visus subūrė šokis, o kitą kartą tikimasi susijungti dainoje.

Zenonas Mačiulaitis

Nuotraukos Romo Venskaus ir Zenono Mačiulaičio

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top