Pradinis / Renginiai, pramogos / Vytaro Radzevičiaus svajonės pildosi… senoje Dzūkijos sodyboje

Vytaro Radzevičiaus svajonės pildosi… senoje Dzūkijos sodyboje

Begalę pasaulio šalių apkeliavęs TV laidų vedėjas, vienas iš dokumentinio filmo „Su Būda per džiungles“ kūrėjų, žurnalistas Vytaras Radzevičius geriausią poilsį ir ramybę atrado gimtinėje – autentiškame Dzūkijos vienkiemyje.

„Man ši sodyba primena prieškario Lietuvą, o šis istorinis laikotarpis man labai įdomus“, – pasakoja Vytaras. Ir kartu pasidžiaugia, jog čia gali įgyvendinti ne vieną savo svajonę. Viena iš jų – grįžti prie vaikystės pomėgio – medžio darbų ir drožybos. „Tikras tų laikų vyras turėjo mokėti susikalti ne tik suolą“, – juokiasi žurnalistas.

Jis ėmėsi senosios trobos rekonstrukcijos, pats sukalė rentinį senajam šuliniui: „Skaitau specialią literatūrą, kaip turi atrodyti penktojo dešimtmečio kaimiška troba. Jau rekonstravome krosnį, kurioje kepsime dzūkiškas bandas, beliko sienos ir senuosius baldus į vietas sustatyti.“ Kol renovuojama senoji troba, Vytaras, atvykęs į sodybą, nakvoja vėjo perpučiamame kluone, kur buvę šeimininkai laikydavo šieną ir arklius. Čia savaitgalius jis leisdavo iki pat spalio šalnų. „Nesvarbu, kad nosis ir rankos nušąla“, – pokštauja žurnalistas.

V. Radzevičius senosios sodybos kieme ketina pasistatyti lauko virtuvę, kurioje galėtų virti, kepti ir draugus vaišinti įvairių pasaulio šalių virtuvių patiekalais. Jau dabar sodyboje jis atlieka bandymus – iš lietuviškų produktų mėgina ruošti tradicinius įvairių šalių patiekalus. Vytaras išduoda paslaptį, jog čia, Dzūkijoje, jo kuriama kulinarijos knyga knygynus pasieks dar šiemet.

„Žadu susikalti metro aukščio medines dėžes ir pasidaryti vienuolišką daržą, prieskonius noriu užsiauginti pats, – sako Vytaras. – Kartu su kolega Martynu Starkumi Vietname sodinome ryžius, tad jau esu numatęs plotelį, kur galėtume ryžius auginti.“

O kaip vyro sprendimą įsigyti autentišką vienkiemį Dzūkijoje, o ne poilsiavietę kokiame garsiame Europos kurorte vertina Vytaro žmona žurnalistė Laisvė Radzevičienė? „Tai dar vienas mano vyro žaisliukas. Kiti vyrai žaidžia su automobiliais, motociklais, o Vytarui patinka kaimas“, – sako šypsodamasi moteris, jau įpratusi prie vyro avantiūristinių sprendimų.

Laisvė laidos „Svajonių sodai“ kūrėjams prisipažino, jog iš pradžių kreivai žiūrėjo į vyro idėją įsigyti seną vienkiemį: „Vytaras man pažadėjo, kad čia galėsiu atvažiuoti tik tada, kai viskas bus sutvarkyta. Aš bijau žalčių, o čia ir briedžių į kiemą ateina, ir šernų. Dar nesu čia nakvojusi.“

Pats Vytaras džiaugiasi, kad žmoną į Dzūkiją vilioja grybai. „Vytaras čia leidžia savaitgalius, o aš tik pagrybauti atvažiuoju“, – sako L. Radzevičienė, pripažįstanti, jog nepyksta, kad sodyba tapo jos konkurente.

Parengė Erika Vyšniauskaitė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top