Pradinis / KARJERA / 12 produktyvaus gyvenimo patarimų

12 produktyvaus gyvenimo patarimų

Šiuolaikiniame sparčiai besikeičiančiame pasaulyje produktyvumas yra svarbesnis nei bet kada anksčiau. Nesvarbu, ar bandote suderinti darbą ir šeimą, ar tiesiog norite kuo geriau išnaudoti savo laiką, yra daugybė būdų, kaip skatinti produktyvumą. Toliau – keletas jų.

 1. Kavos galia

Kavoje esantis kofeinas stimuliuoja centrinę nervų sistemą ir didina budrumą. Todėl lengviau susikaupti. Tyrimai parodė, kad kofeinas taip pat gali pagerinti kognityvines funkcijas. Įskaitant atmintį, dėmesį ir reakcijos laiką. Be to, kava gali sukelti energijos pliūpsnį ir sumažinti nuovargio jausmą. Tai padeda dirbti efektyviau ir išlaikyti motyvaciją.

Jei siekiate įtraukti puodelį aromatingos kavos į kasdienę rutiną, pirmiausia išsirinkite kokybišką virdulį, užėję į FA.

 1. Aiškūs tikslai

Tikslų nustatymas yra esminė produktyvaus darbo dalis. Nustatykite, ką norite pasiekti, ir sukurkite planą, kaip tai padaryti. Užsirašykite tikslus ir suskirstykite juos į mažesnes, lengviau įveikiamas užduotis. Tai padės išlikti susitelkusioms ir motyvuotoms.

 1. Prioritetinės užduotys

Prioritetų nustatymas padės efektyviau išnaudoti laiką. Nustatykite svarbiausias užduotis ir pirmiausia atlikite jas. Išvengsite atidėliojimo ir būsite tikros, kad darote pažangą, siekdamos tikslų.

 1. Vienu metu sutelkite dėmesį į vieną užduotį

Kelių darbų darymas vienu metu tik atrodo efektyvus. Iš tiesų tai duoda priešingą rezultatą. Verčiau sutelkite dėmesį į vieną užduotį vienu metu. Taip liksite susikaupusios ir išvengsite išsiblaškymo.

 1. Darykite pertraukas

Pertraukos yra būtinos, norint išlikti produktyviai. Pertraukėlė leis pasikrauti energijos ir geriau susikoncentruoti į užduotį. Darykite trumpas pertraukėles kelis kartus per dieną, kad pailsėtumėte ir atsipalaiduotumėte.

 1. Pakankamai miegokite

Siekiant išlikti produktyviai, privalu pakankamai miegoti. Miego trūkumas gali turėti įtakos nuotaikai, energijai ir dėmesio koncentracijai. Stenkitės miegoti 7–8 valandas per naktį, kad būtumėte pailsėjusios ir pasiruošusios spręsti naujos dienos iššūkius.

 1. Reguliariai mankštinkitės

Reguliari mankšta gali padėti išlikti produktyviai, pagerinti nuotaiką, energiją ir susikaupimą. Kad jaustumėtės sveikos ir energingos, per dieną mankštinkitės bent 30 minučių.

 1. Sumažinkite dėmesį blaškančių veiksnių skaičių

Išblaškymas yra didelė kliūtis produktyvumui. Išjunkite telefoną, uždarykite el. paštą ir dirbkite ramioje aplinkoje. Tai padės susikaupti ir išvengti trukdžių.

 1. Išmokite pasakyti „ne“

Pasakyti „ne“ gali būti sunku. Tačiau tai būtina, norint būti produktyviai. Išmokite atsisakyti užduočių ir veiklų, kurios neatitinka jūsų tikslų ar vertybių. Tai padės susidėlioti laiko prioritetus ir sutelkti dėmesį į tai, kas svarbu.

 1. Rūpinkitės savimi

Rūpinimasis savimi yra kertinis akmuo, siekiant leisti laiką produktyviai. Rūpinkitės fizine, emocine ir psichikos sveikata. Raskite laiko mėgstamai veiklai, pavyzdžiui, skaitymui, meditacijai ar bendravimui su artimaisiais. Taip pasikrausite energijos ir išlaikysite motyvaciją.

 1. Būkite lanksčios

Gyvenimas yra nenuspėjamas. Ne visada viskas vyksta taip, kaip planuota. Išmokite prisitaikyti prie pokyčių ir būkite lanksčios. Išliksite visada pasirengusios ir ryžtingai judėsite į priekį.

 1. Kokybiškos kanceliarinės prekės

Kai žmonės naudojasi gero dizaino, aukštos kokybės rašikliais, užrašų knygelėmis ir kitomis kanceliarinėmis prekėmis, jie dažniau jaučiasi motyvuoti ir įkvėpti dirbti. Kokybiškos kanceliarinės prekės skatina išlikti organizuotoms ir susikaupusioms. Todėl galėsite efektyviau atlikti užduotis. Pavyzdžiui, užrašų knygutė yra patogi vieta kūrybiškų minčių lietui, o patikimas rašiklis pavers rašymą malonesnį ir mažiau varginantį.

Be to, naudodami estetiškai patrauklias kanceliarines prekes sukursite malonesnę ir patrauklesnę darbo aplinką. Tai gali teigiamai paveikti bendrą nuotaiką ir produktyvumą. Kokybiškas kanceliarines prekes rasite paspaudę čia.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top