Pradinis / Renginiai, pramogos / Akcija „Muziejų naktis Lietuvoje“ kvies į įdomius renginius

Akcija „Muziejų naktis Lietuvoje“ kvies į įdomius renginius

small_Muzieju-naktis-62102015 m. gegužės 16 d. visi smalsuoliai ir trokštantieji sužinoti ką nors naujo bei ieškantieji naujos patirties yra kviečiami į jau dešimtą kartą Lietuvoje vyksiantį renginį – akciją „Muziejų naktis Lietuvoje“.

Šiais metais akcijos „Muziejų naktis Lietuvoje“ metu bus gausu labai įdomių renginių, pavyzdžiui, Šiaulių „Aušros“ muziejus atvers savo ekspozicijų duris visiems, norintiems susipažinti su muziejuje saugomais eksponatais, kvies pasižvalgyti į Šiaulius nuo Fotografijos muziejaus stogo terasos ir dalyvauti ekskursijose su žibintais po Žaliūkių vėjo malūną, pasiklausyti muzikos grupės „Gitaristai ant platformos“ Chaimo Frenkelio vilos parko kavinėje. Druskininkų miesto muziejus pakvies į koncertą „Pamoka su M. K. Čiurlioniu“ (atlikėjas pianistas Andrius Vasiliauskas), Istorinėje Lietuvos Respublikos prezidentūroje Kaune vyks orientacinis pažintinis žaidimas „Dingęs Kaunas“, o Kernavės piliakalnių apsuptyje aidės seniausios, dar iki Lietuvos krikšto giedotos, užburiančiai gražios sutartinės.

Nuo 2005 m. kasmet Europoje vyksta tarptautinė muziejų bendruomenės akcija „Europos muziejų naktis“, į kurią sėkmingai įsitraukė ir Lietuvos muziejai. Šios akcijos tikslas – atverti muziejų duris lankytojams neįprastu metu, supažindinti visuomenę su muziejų rinkiniais, parodomis, edukacine veikla. Kviečiama atrasti kitokį muziejų, dalyvaujant netradiciniuose, išskirtiniuose ir unikaliuose muziejų renginiuose. Akcijos metu muziejai nemokamai arba už simbolinį mokestį priima lankytojus, organizuoja koncertus, renginius, teatralizuotas ekskursijas, specialias parodas.

2014 m. akcijoje „Muziejų naktis Lietuvoje“ dalyvavo beveik 70 Lietuvos muziejų, o jų organizuotuose renginiuose apsilankė daugiau kaip 46 tūkst. lankytojų. Šiais metais tikimasi dar didesnio muziejų ir lankytojų aktyvumo.

Renginio programa. 

Kultūros ministerijos inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top