Pradinis / Žmonės / Asmik Grigorian paskelbta geriausia pasaulio operos soliste

Asmik Grigorian paskelbta geriausia pasaulio operos soliste

Balandžio 29 d. vakarą iškilmingoje tarptautinių operos apdovanojimų gala ceremonijoje Londone, „Sadler’s Wells“ teatre, buvo paskelbti nugalėtojai. Metų operos soliste tapo Zalcburgo festivalyje Salomėjos vaidmeniu pasaulį pakerėjusi Asmik Grigorian. Garsių operos solistų Irenos Milkevičiūtės ir Gehamo Grigoriano dukra vasarą tapo pasauline operos sensacija, o šį vakarą jos titulas buvo įtvirtintas – dabar ji yra geriausia pasaulio operos solistė.

Viena iš „bohemiečių“ steigėjų, ilgametė „Vilnius City Opera“ solistė Vilniuje pastarąjį kartą pasirodė Dalios Ibelhauptaitės režisuotoje „Pikų damoje“, atliko Lizos partiją. Būtent Kongresų rūmuose kažkada ir prasidėjo A. Grigorian karjera. Na, o toliau, kaip sakoma, – istorija. Ilga, siautulinga ir emocionali kelionė iki didžiausių scenų ir aukščiausių įvertinimų. Šiandien Asmik rengia pagrindinį vaidmenį „La Scaloje“, garsaus režisieriaus Graham Vick statomoje operoje „Miręs miestas“.

„Pasitikėjimas. Supratimas. Palaikymas. Meilė. Ko dar galima norėti? Gal šiek tiek gyvenimo laiko? Kad spėčiau padėkoti kiekvienam, kuris padėjo man atsidurti ten, kur esu šiandien. Ačiū“, – atsiimdama apdovanojimą prasmingai ir lakoniškai kalbėjo Asmik, kurios vyras, režisierius Vasilijus Barchatovas, šiemet taip pat buvo nominuotas apdovanojimui kartu su tokiais žymiais kūrėjais kaip Calixto Bieito, Katie Mitchell ir Kšyštofu Warlikowskiu.

Kasmet vykstanti iškilminga ceremonija pagerbia išskirtinius pasiekimus scenoje, užkulisiuose, orkestro ložėje ir daugelyje kitų operos meno sričių. Nominacijos skiriamos ir trupėms, chorams, jauniesiems atlikėjams, debiutantams, taip pat įteikiamas specialus apdovanojimas už gyvenimo pasiekimus. Būtent jaunojo atlikėjo kategorijoje jau yra laimėjusi Asmik, taip pat dar viena lietuvė – Justina Gringytė.

Šio vakaro metu pasirodymus surengė operos žvaigždės Charles Castronovo, Joyce El-Khoury, David Butt Philip ir Vivica Genaux, skambėjo „Orpheus Sinfonia“ orkestras, diriguojamas Oliverio Gooch‘o.

2019 metais dvidešimtyje skirtingų kategorijų buvo pristatyta daugiau nei 100 nominantų. Juos visus iš tūkstančių pasiūlytųjų atrinko ekspertų komisija, kuriai vadovauja nuo 1950-ųjų leidžiamo operos menui skirto leidinio „Opera Magazine“ redaktorius Johnas Allisonas.

Įkurti filantropo ir operos mėgėjo Harry Hymano, šie apdovanojimai skiriami ne tik pagerbti gerai žinomoms žvaigždėms, bet ir remti ateinančiai talentų kartai. Tarptautiniai operos apdovanojimai taip pat renka lėšas specialiam labdaros fondui, kuris padeda tobulėti operos talentams visame pasaulyje.

VCO inf.

Asmeninio archyvo nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top