Pradinis / Sportas / Atsivėrė visi keliai: E. Matusevičių kviečia ir į Deimantinę lygą, ir į unikalų Europos ir JAV mačą

Atsivėrė visi keliai: E. Matusevičių kviečia ir į Deimantinę lygą, ir į unikalų Europos ir JAV mačą

Per pusvalandį – dvi geros žinios. Lietuvos lengvaatletis Edis Matusevičius oficialiai įsiliejo į planetos ieties metikų elitą, sulaukęs kvietimo dalyvauti prestižinės Deimantinės lygos varžybų etape Birmingame (Didžioji Britanija) ir pirmą kartą vyksiančiame Europos ir JAV mače Minske (Baltarusija).

Lietuvos čempionate Palangoje šalies rekordą (89,17 m) pasiekęs E. Matusevičius šį sezoną dalyvauti Deimantinės lygos varžybose nebesitikėjo – jau paskelbtame dalyvių sąraše lietuvio pavardės nebuvo.

„Kvietimas į Deimantinę lygą nustebino. Vadybininkė jau seniau pasakė, kad nekviečia manęs, atsiuntė laišką, o dabar paskambino ir pasakė, kad pakvietė. Nustebau ir, žinoma, iškart sutikome dalyvauti, – džiaugėsi E. Matusevičius. – Maniau, jog šį sezoną tikrai pakvies, gal ne taip vėlai, o anksčiau. Bet geriau vėliau nei niekada, labai džiaugiuosi.“

Atrankos kriterijai į ne ką mažiau prestižinį Europos ir JAV mačą buvo aiškesni. Abiem žemynams atstovaus po keturis sportininkus – Senojo žemyno garbę gins trys aukščiausius rezultatus šiemet parodę ietininkai bei Europos komandinio čempionato Superlygos nugalėtojas. Būtent trečią vietą šio sezono reitingų sąraše užima E. Matusevičius, nusileisdamas tik estui Magnusui Kirtui bei vokiečiui Andreasui Hofmannui.

Pirmas už brūkšnio atsidūrė Andrius Gudžius – tarp europiečių jis yra ketvirtas, tačiau kortas sujaukė savaitgalį Superlygą laimėjęs, bet prastesnį rezultatą už lietuvį turintis lenkas Piotras Malachowskis. Šis Europos garbę gins su švedu Danieliumi Stahliu, austru Luku Weisshaidingeriu bei ispanu Loisu Maikeliu Martinezu. A. Gudžius kvietimo sulauktų tuo atveju, jei kuris iš šios ketveriukės negalėtų dalyvauti varžybose.

„Iš dalies gal ir galima palyginti šį mačą su Deimantinės lygos varžybomis, nes ten taip pat susirinks aukščiausio lygio ietininkai, bent jau iš Europos. Supervaržybos, bus smagu atstovauti Europai – atsakomybė tikrai nemaža. Stengsiuosi pasirodyti kuo geriau, – šypsojosi E. Matusevičius. – Per pusę valandos pakvietė ir į Europos ir Amerikos mačą, ir į Deimantinę lygą. Staigmenos atsirado viena po kitos.“

Sekmadienį lietuvis triumfavo Europos komandinio čempionato pirmosios lygos varžybose, ietį numetęs 82,35 m ir artimiausią varžovą aplenkęs beveik penkiais metrais. Nors savęs prie planetos ieties metikų elito E. Matusevičius dar nepriskiria, Norvegijoje užfiksuotas rezultatas jo nebetenkina.

„Dar nesijaučiu elite, nes 89 metrus numečiau tik vieną kartą. Manau, elite jausčiausi tik tada, kai lyderius aplenkčiau Europos ar pasaulio čempionatuose, tada galėčiau sakyti, kad pats esu tarp jų, – sakė E. Matusevičius. – Atrodo, numetus 89 metrus niekas nepasikeitė, bet kai dabar numetu 82 metrus, tai nebe taip tenkina, kaip tenkindavo seniau. 82 yra mažai, o ne gerai.“

Kvietimas į Deimantinės lygos etapą pakoregavo ir Edmunto Matusevičiaus auklėtinio planus – sportininkas neišvyko į treniruočių stovyklą Palangoje. Birmingame jis varžysis jau šį sekmadienį, rugsėjo pirmąją dalyvaus Berlyne (Vokietija) vyksiančiose IAAF „Challenge“ varžybose, o Europos ir JAV mačas vyks rugsėjo 9–10 dienomis.

„Rugsėjo viduryje dar turėsime treniruočių stovyklą Turkijoje, o iš ten skrisime tiesiai į Dohą, pasaulio čempionatą. Sezonas labai ilgas, gal šiek tiek ir jaučiuosi pavargęs, bet toje stovykloje tikrai atsigausiu, nes varžybų nebebus“, – tikino E. Matusevičius.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas rugsėjo 27–spalio 6 dienomis vyks Katare. Šiuo metu kelialapius į šias pirmenybes jau turi 11 Lietuvos lengvaatlečių.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

Nuotraukos Alfredo Pliadžio

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top