Pradinis / Žmonės / Automechanikė Karolina: „Ieškokite savęs, nebijokite išbandymų“

Automechanikė Karolina: „Ieškokite savęs, nebijokite išbandymų“

Takoskyra tarp tradiciškai suvokiamų moteriškų ir vyriškų darbų sparčiai nyksta. Tai įrodo ir Karolina Stankevičiūtė – automobilių techninio eksploatavimo specialistė, kurios pasirinkimas susieti savo gyvenimą su šia standartiškai vyriška laikoma profesija nustebino visus aplinkinius. Ji iki šiol susiduria su stereotipais, ką gali moterys, o kokia sfera yra išskirtinai vyriška, tačiau nenuleidžia rankų ir savo darbu įrodo, kad žiniomis apie automobilius niekuo nenusileidžia vyrams.

Laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjos Kristinos Rimienės pašnekovė, Šilutėje gyvenanti Karolina, drąsiai sulaužė visus standartus ir, pasirinkdama išskirtinę profesiją, nustebino net savo tėvus. Dukrai pasirinkus automobilių inžinerijos studijas jie buvo nepatenkinti, tačiau vėliau labai džiaugėsi šiuo jos sprendimu.

Stereotipų įkaitė

Tačiau ne viskas buvo taip paprasta. Merginai teko susidurti su įvairiausiomis nuomonėmis ir replikomis. Dalis žmonių abejojo, kad ji baigs mokslus, kita dalis – kad baigusi mokslus dirbs pagal specialybę, tačiau visiems skeptikams Karolina įrodė, kad ir mergina gali puikiausiai dirbti automobilių dirbtuvėse. Ji neslepia, kad tekdavo susidurti ir su neigiamomis reakcijomis – pasitaikydavo, kad klientai, atvykę į automobilių servisą, atsisakydavo su ja bendrauti.

„Esu turėjusi tokių klientų, kurie atsisakė man pasakyti, kokių problemų turi su automobiliu, ir laukė, kol, anot jų, ateis tikri mechanikai. Jie tiesiog atsisakė su manimi kalbėtis“, – nelengvas akimirkas prisimena Karolina. „Nesuprantu tokio dalyko – jeigu vyras gali, kodėl moteris negali? Manau, mes galime tiek pat, kiek gali vyrai. Nesakau, kad visur, bet tikrai daugelį dalykų galime.“

Moteris neabejoja – nėra vien tik vyriškų ar moteriškų darbų: „Tai nuostabu, kai žmonės leidžia sau būti tuo, kuo jie nori būti. Svarbiausia yra nebijoti išbandyti save. Nepasiseks – bandyti save kitose srityse ir ieškoti savęs. Niekada nepasiduoti.“

Šeima, vienijama aistros automobiliams

Šiuo metu Karolina augina aštuonių mėnesių sūnų ir labai laukia tos dienos, kai galės grįžti į mėgstamą darbą. Ji džiaugiasi, kad jos vaiko tėvas ir draugas yra taip pat automechanikas, juk kitas vyras gal nė nesuprastų, ką moteris veikia garaže. Karolina išpildė savo antrosios pusės svajonę – vyras visada sakydavo, jog nori moters, kuri viską suprastų apie automobilius. Tad namuose jiedu ne tik diskutuoja apie automobilius, bet ir tariasi, klausia vienas kito patarimo.

Artimiausiu metu Karolina tikisi atidaryti savo automobilių servisą, dirbti sau ir pamažu plėsti verslą. Planuose ir dalyvavimas ralyje – tam pora atsakingai ruošiasi jau šiandien. Paklausta apie tai, ar norėtų, kad sūnus paaugęs sektų tėvų pėdomis, Karolina atsako, kad tai – jo pasirinkimas, o svarbiausia – siekti savo svajonių.

„Jeigu mano mažiukas paaugęs būtų automechanikas, būtų nuostabu. Žinoma, aš niekada jo nespausiu būti tuo, kuo jis nenori, labai tikiuosi, kad jis sieks savo svajonių, nesvarbu, kokios jos būtų“, – mano Karolina.

Norintys daugiau sužinoti apie Karoliną, jos pasirinktą kelią, išbandymus ir sužinoti, koks automobilis labiausiai jai patinka, kviečiami žiūrėti laidą „Pasaulis pagal moteris“ TV3 kanalu šį sekmadienį 10 val.

Floristinė kompozicija ir… elektrinis grąžtas

Karolinos pavyzdžio įkvėpta, laidos vedėja, floristikos dizainerė K. Rimienė rubrikoje „Floristinis desertas“ įrodys, kad floristai dirba ne tik su kaspinėliais, žiedeliais ir gėlėmis, bet ir su sudėtingais, tradiciškai vyriškais laikomais įrankiais.

Floristikos dizainerė sukurs kompoziciją, kurioje derės ir moteriškas gležnumas, ir vyriška jėga. Kurti šią kompoziciją jai padės… elektrinis grąžtas.

Iš sedulos šakelių, bambuko bus suformuotas pagrindas kompozicijai, kurios akcentu taps švelniosios orchidėjos, raganės ir dažyti „kačiukai“ – tikras bundančio pavasario simbolis. Vyšnios šakelės ir samanos suteiks paskutinių potėpių šiai neeilinei kompozicijai – gamtiškai, primenančiai sakurų žydėjimą Japonijoje. Tokioje kompozicijoje tarp griežtų sedulų linijų įsikūrusi orchidėja atsiskleis visu savo grožiu ir nudžiugins kiekvieną ją išvydusį.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top