Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Aktualijos»Baltijos šalių ir Lenkijos vadovai aptarė priemones regiono saugumui stiprinti
Aktualijos

Baltijos šalių ir Lenkijos vadovai aptarė priemones regiono saugumui stiprinti

Komentarų: 02 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Antradienį, gruodžio 2 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo trijų Baltijos šalių Prezidentų susitikime. Šiemet į tradicinį susitikimą, kurio pagrindinis tikslas – aptarti priemones regiono saugumui užtikrinti, pakviestas ir Lenkijos Prezidentas Bronislawas Komorowskis.

Šalies vadovė su Estijos, Latvijos ir Lenkijos Prezidentais Toomu Hendriku Ilvesu, Andriu Bėrziniu ir Bronislawu Komorowskiu kalbėjo Velso sprendimų įgyvendinimo, energetinio, kibernetinio ir informacinio saugumo temomis.

„Mūsų šalis vienija bendras interesas – saugus ir ekonomiškai stiprus regionas. Tai pasieksime tik būdami vieningi, kartu vykdydami ilgalaikius kolektyvinės gynybos veiksmus ir strateginius projektus, kurie užtikrins regiono energetinį savarankiškumą“, – sakė Prezidentė.

Rugsėjo pradžioje Velse surengtame NATO viršūnių susitikime Aljanso šalių lyderiai patvirtino Pasirengimo veiksmų planą, sutarė steigti NATO vadavietes Baltijos valstybėse bei Lenkijoje ir suformuoti ypač aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgas. Reaguojant į iškilusias grėsmes buvo sustiprinta NATO oro policijos misija Baltijos šalyse, pratybų į Lietuvą, Latviją, Estiją ir Lenkiją atvyko Aljanso sąjungininkių kariai.

Susitikime taip pat kalbėta apie energetinės nepriklausomybės didinimą. Estijos Prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas padėkojo Lietuvai už jos indėlį stiprinant viso regiono energetinį saugumą. Šiemet pradedantis veikti Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų terminalas prireikus galėtų patenkinti net 90 proc. visų trijų Baltijos šalių dujų poreikio.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, jog būtina tęsti kitus strateginius energetikos projektus: kitąmet užbaigti elektros jungtis su Švedija ir Lenkija, sėkmingai sinchronizuoti Baltijos šalių elektros tinklus su Europos tinklais, gerinti esamų vidinių dujų jungčių pralaidumą, liberalizuoti dujų rinką, kad Lietuva ir Estija galėtų pasinaudoti Latvijoje esančia unikalia Inčukalno dujų saugykla.

Viena svarbiausių susitikimo temų buvo kovos su skleidžiama karo propaganda būdai. Sutarta, kad būtina ieškoti ES finansavimo galimybių alternatyvioms programoms rusų kalba, suformuoti ES strateginės komunikacijos planą ir sustiprinti ES teisės aktus, reguliuojančius audiovizualinį sektorių. Šių metų vasarą Latvijoje pradėjo veikti NATO strateginės komunikacijos kompetencijos centras. Lietuva ir Estija aktyviai įsitraukė į šio centro veiklą.

Susitikime pristatyti nuo 2015 m. sausio 1 d. pirmininkavimą ES Tarybai perimančios Latvijos prioritetai. Prezidentė pasveikino prie ES vairo stojančią Latviją ir pabrėžė, kad Lietuva gerai supranta šiai valstybei tenkančius iššūkius ir yra pasirengusi suteikti visą reikalingą paramą Latvijai. Lietuva ES Tarybai pirmininkavo 2013 m. antrąjį pusmetį.

Reguliarūs Lietuvos, Latvijos ir Estijos Prezidentų susitikimai rengiami kasmet vis kitoje Baltijos valstybėje.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.
R. Dačkaus nuotr.

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisKokybiško miego taisyklės
Kitas straipsnis Ką atskleidė Lietuvos jaunimo emocinio intelekto tyrimas?

Susiję straipsniai

Laimingo gyvenimo formulė: dirbi 6 mėnesius – 6 mėnesius ilsiesi?

17 kovo, 2026

Patvirtintas 2026 metų Kauno biudžetas ir strateginis veiklos planas: didžiausios investicijos – švietimui, socialinėms paslaugoms ir infrastruktūrai

24 vasario, 2026

Elektromobilių rinka auga, o dyzelis traukiasi į paraštes

11 vasario, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.