Pradinis / Kultūra / Brangiausias lietuviškas miuziklas sugrįš pavasarį

Brangiausias lietuviškas miuziklas sugrįš pavasarį

Šeštadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyko paskutinė išskirtinio lietuviško miuziklo „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ premjera. Miuziklas sulaukė milžiniško populiarumo ir surinko pilnas arenas Klaipėdoje, Vilniuje ir Kaune. Rekordinis skaičius – apie 11 000 – žiūrovų miuziklą stebėjo „Žalgirio“ arenoje.

Iškart po premjeros trupė sulaukė daugybės prašymų kartoti kūrinį. Gerbėjams – džiugi žinia: „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ bus rodomas pavasarį, kovo 8 d., Kauno „Žalgirio“ arenoje ir kovo 11 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje.

Kauno publika užgniaužusi kvapą stebėjo dviejų valandų veiksmą scenoje. Nuo pat žaismingos istorijos pradžios, kai jaunasis Žygimantas Augustas lėbauja Vilniuje. Lengvabūdiškai ignoruoja jam suteiktą valdžią. Atsainiai reaguoja į Krokuvoje reziduojančių tėvų karaliaus Žygimanto Senojo (Tadas Girininkas) ir karalienės Bonos Sforcos (Sigutė Stonytė) bandymus atvesti jį į protą. Iki tragiško finalo, kai pamilęs jam į porą netinkančią Barborą Radvilaitę (Karina Krysko-Skambinė), jis ryžtingai pasipriešina visiems ir nutaria ją vesti. Tačiau istorija, kuri galėjo baigtis laimingai, įgijo tragišką finalą. Silpnos sveikatos Barbora vos tapusi karaliene miršta ligos ir senosios karalienės Bonos neapykantos pakirsta. Perniek nueina Radvilų (Juodojo (Jeronimas Milius) ir Rudojo (Tadas Juodsnukis)) sąmokslai. Žygimantas Augustas, visą gyvenimą lydimas išmintingo mokytojo pono Tvardovskio (Kostas Smoriginas), supranta, kad būdamas karaliumi, jis pirmiausia yra tik žmogus.

„Kai gimė šio miuziklo idėja, žinojome, kad mums reikės įdėti labai daug darbo, lėšų ir tikėjimo, kad ji būtų įgyvendinta. Tačiau mūsų tikėjimas nebūtų turėjęs jokios prasmės, jei jūs nebūtumėte patikėję mumis. Dėkoju visiems atėjusiems, jūs visi prisidėjote prie šio miuziklo gyvenimo“, – po premjeros Kaune publikai dėkojo Mantas Jankavičius.

Miuziklas „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ nuo pat pirmųjų žingsnių buvo laikomas ne tik labai rizikingu, bet ir šiek tiek beprotišku projektu.

Pačioje miuziklo pradžioje juokdariai (Rafailas Karpis ir Dominykas Vaitiekūnas) dainuoja: „Likimo grindimis atsirita kauliukas.“ Šie žodžiai labai tiksliai apibūdina ne tik šešioliktojo amžiaus sudėtingą ir pilną peripetijų Lietuvos istoriją, bet ir patį miuziklą. Kauliukas atsirito taip, kad į vieną komandą susibūrė žmonės, kurie ne tik yra savo srities geriausieji, bet ir puikiai papildo vienas kitą. Muzikos autorius Kipras Mašanauskas, libreto autorius Romas Lileikis, kostiumų ir grimo dailininkas Juozas Statkevičius, scenografas Marijus Jacovskis ir, žinoma, režisierė Anželika Cholina. Svajonių komanda, kuri buvo reikli esmei ir lanksti smulkmenoms. Su puikia aktorių, šokėjų ir choristų trupe jie sukūrė miuziklą, kuris neabejotinai taps ryškia ir reikšminga Lietuvos pramogų verslo istorijos dalimi.

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top