Pradinis / Aktualijos / Europos čempionato sidabrą iškovojusi Lietuvos jaunučių merginų rinktinė: „Padarėme kažką įspūdingo“

Europos čempionato sidabrą iškovojusi Lietuvos jaunučių merginų rinktinė: „Padarėme kažką įspūdingo“

Šeštadienio popietę Vilniaus oro uoste skambėjo plojimai ir garsūs šūksniai „valio“ – iš Europos čempionato sugrįžo Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) merginų krepšinio rinktinė, kuri penktadienio vakarą Šiaurės Makedonijos sostinėje (Skopjė) iškovojo sidabro medalius.

„Tikėjomės ir finale laimėti, tačiau, gaila, nepavyko. Kažkas nesusitvarkė su jauduliu, kažkas jėgų mažiau turėjo. Tačiau labai džiaugiamės pasiekimu. Nuo pat stovyklos pradžios sakiau merginoms, kad reikia tikėti savimi ir mes tikrai galime toli nueiti. Merginoms 100 balų už pastangas, už žaidimą. Mes kol kas nesuvokėme, ką padarėme, kažkas įspūdingo“, – grįžęs į Lietuvą sakė Lietuvos jaunučių merginų rinktinės treneris Vilius Stanišauskas.

Priminsime, kad grupėje lietuvės laimėjo prieš bendraamžes iš Prancūzijos (66:61), pralaimėjo Vokietijai (51:60) ir sutriuškino Daniją (76:40).

Aštuntfinalyje mūsiškės eliminavo Vengriją (74:60), ketvirtfinalyje – Čekiją (72:69), pusfinalyje dar kartą pranoko prancūzes (54:51), o finale nusileido Rusijai (66:73).

„Rungtynės su Prancūzija mums davė gerą impulsą, tada ėmėme tikėti savimi, padidėjo noras, energija. Prisidėjo tėvelių palaikymas, žiniasklaidos dėmesys. Kad mergaičių krepšinis tokį dėmesį gautų, tai kažkas sunkiai suvokiamo“, – kalbėjo rinktinės vairininkas.

Lietuvos jaunučių merginų rinktinė pasiekė geriausią šios vasaros visų amžiaus grupių rezultatą. Šešiolikmetės ne tik iškovojo medalius, bet ir gavo bilietą į kitų metų pasaulio U17 čempionatą.

„Tikiuosi, kad nuvažiuosime ten ir gal sukursime dar vieną istoriją“, – šyptelėjo V. Stanišauskas.

Čempionato metu dažniausiai žiniasklaidoje buvo linksniuojama Justė Veronika Jocytė. Net trejais metais jaunesnė krepšininkė visų pirmenybių metu vidutiniškai rinko po 20 taškų ir 8 atkovotus kamuolius, finale pelnė net 33 taškus, tapo rezultatyviausia čempionato žaidėja ir pelnytai pateko į simbolinį Europos pirmenybių geriausių žaidėjų penketą.

„Tai ne vien mano nuopelnas, tai visos komandos pasiekimas. Širdyje tikėjome, kad galime iškovoti medalį ar kelialapį į pasaulio čempionatą. Svajonės išsipildė. Esame tikra šeima ir dabar bus sunku išsiskirti“, – kukliai oro uoste apie save kalbėjo J. V. Jocytė.

Kartu su J. V. Jocyte į simbolinį penketą pateko ir Audronė Zdanevičiūtė. Gynėja čempionate vidutiniškai rinko po 17 taškų.

„Buvo tikrai didelis džiaugsmas, net nesupratau, kaip baigėsi finalas, – juokėsi A. Zdanevičiūtė. – Aišku, pradžioje buvo kažkiek liūdesio, nes tikrai galėjome laimėti. Patekome į pasaulio čempionatą ir sukūrėme istoriją. Mūsų stiprybė buvo komandiškumas, turėjome daug gerų žaidėjų, o ir sėkmė šypsojosi.“

krepsinionamai.lt

Fotodiena.lt nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top