Pradinis / Aktualijos / Europos šalių vadovai svarsto papildomas priemones migracijos krizei suvaldyti

Europos šalių vadovai svarsto papildomas priemones migracijos krizei suvaldyti

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Taryboje, kurioje svarstomas pasiūlymas įkurti Europos pasienio ir pakrančių apsaugos tarnybą, padėsiančią užtikrinti veiksmingą atsaką migracijos krizei.

„Efektyvi ES išorės sienų apsauga yra svarbiausias veiksnys siekiant suvaldyti chaotišką migracijos procesą. Kuriama nauja Europos pasienio ir pakrančių apsaugos tarnyba padės Lietuvai ir kitoms ES šalims sustiprinti sienų kontrolę, užtikrinti savo žmonių ir Šengeno erdvės saugumą. Tai – svarbus žingsnis į priekį įveikiant pabėgėlių krizę“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, jog nauja tarnyba turi papildyti, o ne pakeisti šalių pastangas apsaugoti savo sienas, nes tai – kiekvienos valstybės suvereni teisė ir pareiga. Sprendimai dėl Europos pasieniečių dislokavimo turi būti priimami tik su šalies narės sutikimu ar jos prašymu.

Sukūrus bendrą Europos pasienio ir pakrančių apsaugos tarnybą bus įsteigtos nuolat budinčios ES pasieniečių pajėgos. Jos galės būti skubiai dislokuojamos į ES šalis, kurios susidurs su sunkumais užtikrinant sienų apsaugą.

Lietuva jau padeda kitoms ES narėms apsaugoti savo sienas. Mūsų šalies pasieniečiai dirba Italijoje, Graikijoje, Bulgarijoje, Vengrijoje, padėdami kontroliuoti migrantų srautus.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, kad anksčiau sutartos priemonės naudojamos vangiai ir per lėtai. ES valstybės yra sutarusios perkelti 160 tūkstančių pabėgėlių, tačiau iki šiol buvo perkelta tik 0,1 %. Italijoje ir Graikijoje veikia tik 2 registracijos centrai iš 11. Stringa ekonominių migrantų grąžinimas į jų kilmės šalis. Todėl būtų labai neatsakinga kalbėti apie naujus įsipareigojimus, kol neįvykdyti ankstesni migracijos krizės įveikimo sprendimai.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.
R. Dačkaus nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top