Pradinis / Interjeras / Granulinės šildymo sistemos – inovatyvus būdas šildyti būstą

Granulinės šildymo sistemos – inovatyvus būdas šildyti būstą

Granulinės šildymo sistemos – inovatyvus, efektyvus bei pigus būdas šildyti namus. Apie šių sistemų teikiamą naudą bei patvarumą specialistai yra linkę kalbėti vis garsiau. O tie, kuriems tokio tipo šildymo sistemas jau pavyko išbandyti, džiaugsmo tikrai neslepia.

Nors yra daugybė priežasčių, lemiančių augantį granulinių šildymo sistemų populiarumą, tačiau pagrindine vis dar yra laikoma būtent maža granulių kaina. Trumpiau tariant, namus šildyti medienos granulėmis yra iš tiesų pigu. Žinoma, yra ir daugiau argumentų, leidžiančių įsitikinti granulinių šildymo sistemų pranašumais.

Namų šildymas be jokių rūpesčių

Ne paslaptis, jog dauguma skirtingų šildymo sistemų reikalauja tam tikros jų priežiūros, o granuliniai katilai nėra jokia išimtis. Vis dėlto granuliniai katilai priežiūros bei dėmesio reikalauja tikrai nedaug.

Granuliniai katilai – įrenginiai, kurie yra visapusiškai pritaikyti medienos granulėms kūrenti. Kadangi medienos granulės yra natūralios medienos produktas, degimo metu neišvengiamai kaupiasi pelenai, kuriuos reikia reguliariai pašalinti. Net ir intensyviausiu šildymo sezono metu tokius pelenų šalinimo darbus reikia atlikti maždaug kartą per savaitę. Išvalyti pelenus iš katilo yra be galo paprasta, o dažniausiai šis procesas trunka vos kelias minutes.

Žinoma, kartais granuliniams katilams reikia ir kiek rimtesnės apžiūros, kurią specialistai rekomenduoja atlikti bent kartą per metus. Deja, dažniausiai nuodugnesnės granulinio katilo bei visai šildymo sistemai priklausančių komponentų apžiūros savarankiškai žmonėms atlikti nepavyksta, todėl jie būna priversti kreiptis į kvalifikuotus šios srities specialistus. Vis dėlto tinkama granulinio katilo priežiūra užtikrina šio tipo šildymo sistemų ilgaamžiškumą, todėl tikimybė, jog reguliaraus patikrinimo metu bus identifikuota gedimų, itin maža.

Šildymo efektyvumas, kurį užtikrina medienos granulės

Kaip jau buvo minėta anksčiau, granulinės šildymo sistemos yra laikomos išskirtinai efektyviomis. Viena iš pagrindinių šio efektyvumo paslapčių – medienos granulių savybės. Medienos granulės – natūralios medienos produktas, pasižymintis ypač geromis šiluminėmis savybėmis. Įprastai medienos granulės yra gaminamos iš itin sausos medienos. Sausa mediena dega puikiai, dėl to išskiriamas nemažas kiekis šilumos.

Didelę įtaką gerai šilumos sklaidai daro ir tai, jog medienos granulės yra gaminamos iš itin smulkių medienos pjuvenų. Specialia įranga šios pjuvenos yra supresuojamos į granulės formas. Pjuvenų suspaudimas į granulės formą leidžia užtikrinti itin lėtą, tačiau be galo efektyvų medienos granulių degimą. Ilgas degimo procesas padeda dar labiau padidinti išsiskiriančios šilumos kiekį.

Šildymas medienos granulėmis ne tik namuose

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog granulinės šildymo sistemos yra tinkamos tik gyvenamosioms patalpoms šildyti, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Šio tipo šildymas galimas ir pramoninėse ar kitokios paskirties patalpose. Tereikia tinkamai įdiegti visą šildymo sistemoms būtinų komponentų infrastruktūrą ir jau netrukus bet kokios paskirties patalpos galės būti šildomos medienos granulėmis. Tiesą sakant, pastaruoju metu granulinės šildymo sistemos tampa vis populiaresniu pasirinkimu ne tik gyvenamuosiuose namuose, bet ir sandėliuose, automobilių servisuose bei kitose vietose.

Žinoma, granulinėmis šildymo sistemomis sušildyti itin dideles patalpas gali būti sudėtinga, tačiau dažnu atveju medienos granulių katilai išlieka puikus pasirinkimas. Vis dėlto yra skirtingų granulinių katilų, pritaikytų tam tikriems žmonių poreikiams. Tad visuomet galima pasirinkti didesnėms erdvėms pritaikytą granulinį katilą ir mėgautis šiluma bet kada, kai to norisi labiausiai.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top