Pradinis / Šeima ir sveikata / III stadijos vėžį peršalimu palaikiusiai moteriai vilties suteikia nauji gydymo metodai

III stadijos vėžį peršalimu palaikiusiai moteriai vilties suteikia nauji gydymo metodai

51 metų vilnietė Jelena jau dvejus metus kovoja su plaučių vėžiu – viena klastingiausių jo formų, kuri kasmet diagnozuojama daugiau nei tūkstančiui Lietuvos gyventojų. Moteris pasakoja, kad pastebėti gresiantį mirtiną pavojų gali būti iššūkis: iš pradžių maniusi, kad serga paprastu peršalimu, tik po daugybės tyrimų Jelena išgirdo niūrią diagnozę – III stadijos plaučių vėžys. Efektyvių kovos su tokia pažengusia liga būdų kol kas yra mažai, tačiau artimųjų palaikoma moteris neseniai išgirdo vilties teikiančius medikų žodžius – taikant inovatyvius gydymo metodus įmanoma net ir visiškai išgyti.

Asociatyvi nuotr. (Pixabay)

Ligą išdavė kosulys

Jelena iki susirgdama sveikatos problemomis pernelyg nesiskundė, kaip pati sako, „medicininė knygelė buvo visai plona“. Tačiau vieną dieną sunerimti privertė lyg iš niekur atsiradęs pasikartojantis ir vis stiprėjantis kosulys.

„Jokio skausmo, kūno temperatūra normali, kraujo tyrimų rezultatai taip pat geri. Tačiau kosulys niekur nedingo ir tęsėsi apie 3–4 mėnesius. Tuomet vėl kreipiausi į medikus. Jie nusprendė, kad tai veikiausiai plaučių uždegimas, ir paskyrė dešimties dienų antibiotikų kursą. Bet kosulys vis tiek niekur nedingo. Galiausiai Santaros klinikose atlikus papildomus tyrimus buvo rasta ta tikroji priežastis“, – pašnekovė dalijasi prisiminimais, kaip jai buvo nustatyta grėsminga plaučių vėžio diagnozė.

Išvargino kasdienės procedūros

Diagnozė užklupo lyg žaibas iš giedro dangaus – panašių atvejų moters giminės istorijoje nebuvo užfiksuota, o ir apie pačią ligą ji buvo girdėjusi labai mažai. Tikru išbandymu tapo ne tik šoką sukėlęs ligos faktas, bet ir paskirtas gydymas – chemoterapija. Ji Jelenai taikyta kiekvieną darbo dieną apie 4 mėnesius.

„Kas mėnesį būdavo savaitė, kai kiekvieną dieną ilgiau nei po 6 valandas į organizmą buvo lašinamos cheminės medžiagos. Taip pat per šiuos keturis mėnesius kasdien taikytas spindulinis gydymas. Po procedūrų sunkiai atsistodavau, pamažu nuslinko visi plaukai“, – sunkų gydymo laikotarpį prisimena moteris. Pašnekovė atvirauja, kad tuomet ypač svarbus tapo artimųjų palaikymas. Jos vyro ir abiejų vaikų pagalba padėjo lengviau iškęsti ligos siunčiamus išmėginimus.

Po sunkaus gydymo – vilties teikianti naujiena

Spindulinio gydymo dozių sukeltos pasekmės jaučiamos ir dabar, prabėgus daugiau nei 1,5 m. po paskutinės sesijos. Todėl Jelena dar anuomet labai apsidžiaugė, kai po šių procedūrų jai buvo pasiūlyta taikyti naują gydymo metodą – imunoterapiją. Jo didžiausias skirtumas nuo spindulinio gydymo, kad cheminėmis medžiagomis nėra silpninamas visas organizmas. Plaučių vėžio imunoterapiniai vaistai tiesiogiai net neveikia vėžinių ląstelių, tačiau aktyvina imuninę sistemą ir tuomet ji pati sėkmingai kovoja su vėžinėmis ląstelėmis.

„Imunoterapijos metu vaistai leidžiami panašiu principu, tačiau viskas užtrunka ne šešias, o vos vieną valandą. Be to, procedūra kartojama ne taip dažnai, vos kas dvi savaites. Svarbiausia, kad nėra stipraus neigiamo poveikio, pykinimo, ataugo plaukai. Vaistai išties padeda – man pasisekė, kad buvo skirtas šis gydymas“, – sako Jelena.

Pašnekovė atvirauja, kad džiaugiasi net ir tuo, jog nuo sunkios ir dideliu mirtingumu pasižyminčios ligos diagnozavimo jai pavyko išgyventi jau dvejus metus. Pozityvumo prideda ir optimistinės medikų prognozės.

„Jie akcentuoja, kad rezultatai yra labai geri, o metastazės nepasiekusią ligą dabar galima ne tik sustabdyti, bet ir nugalėti“, – apie progresą kalba pašnekovė.

Nors likimas moteriai nepagailėjo išbandymų, ji nepraranda pozityvumo. Nepamiršti jo ragina ir kitus, kurie susidūrė su šia liga.

„Nereikia ašarų ir kartoti „jau viskas, pabaiga“. Būtina judėti, veikti, tuomet vėžys nieko ir nepadarys. Aš kasdien sakiau jam: „Jei nori gyventi su manimi, tai teks daryti tyliai ir ramiai.“ Tad ir bėgu ten ir šen, auginu anūkus. Kas iš to, jei sėdėsiu namie ir liūdėsiu?“ – sako Jelena.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top