Pradinis / Aktualijos / Indrė Jakubaitytė pagerino pasaulio rekordą

Indrė Jakubaitytė pagerino pasaulio rekordą

Fenomenalioji Lietuvos ieties metikė Indrė Jakubaitytė įsirašė savo vardą į istoriją. Jelgavoje (Latvija) surengtose olimpinio čempiono Janio Lūsio atminimo taurės varžybose 45-erių lengvaatletė pagerino W45 amžiaus grupės pasaulio rekordą.

Indrė Jakubaitytė. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

I. Jakubaitytė įrankį numetė 53,89 m. Oficialus planetos rekordas – 50,45 m – priklausė švedei Elisabeth Wallander. O buvęs geriausias šios amžiaus grupės pasiekimas, dar nepatvirtintas kaip pasaulio rekordas, lygus 53,88 m – tiek numetė Bahamų lengvaatletė Laverne Eve.

„Žinojau, koks yra pasaulio rekordas, ir žinojau, kad jį pasieksiu. Bet nebuvau nusistačiusi, kur turiu tai padaryti“, – šyptelėjo I. Jakubaitytė.

Lietuvos lengvaatletė pasiekė geriausią šalies sezono rezultatą šiemet. Sportininkės kraityje jau 23 Lietuvos čempionatų medaliai, iš kurių pirmąjį ji iškovojo dar 1995 metais. Šalies čempione I. Jakubaitytė tapo 1997, 2002, 2007, 2009, 2010, 2014 ir 2015 metais. Praėjusių metų pirmenybėse ji pasidabino sidabru, nusileidusi tik Europos čempionato prizininkei Livetai Jasiūnaitei.

„Esu pavyzdys, kad reikia daug dirbti norint gauti gerą rezultatą. Niekada nebuvau praradusi motyvacijos. Visada gyvenau sportu ir gyvenu dabar. Kraupu, nes, man pasitraukus, Liveta liktų viena. Aš jaučiu aistrą šiai sporto šakai, jaučiu savo kūną, puikiai su juo dirbu. Tikrai nežadu taip paprastai pakabinti startukų ir žiūrėti iš šalies. Duodu atkirtį jaunimui, kad šie įdėtų dar daugiau darbo, siekdami rezultato“, – sakė I. Jakubaitytė.

Kaip didžiausią karjeros pasiekimą sportininkė įvardija pasirodymą 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse. Ten lietuvė užėmė 16 vietą tarp 41 metikės, ietį nuskraidinusi 59,05 m.

„Ten ir vieta gana aukšta, ir rezultatas geras, įspūdžiai neišdildomi. Dar pasvajoju apie olimpiadą, bet galvoju blaiviai, kad metai eina į priekį, ne atgal. Dabar sau keliu aukščiausius tikslus kaip trenerė. Esu Lietuvos patriotė, atiduodu duoklę šaliai. Manęs, kaip trenerės, nebetenkina Lietuvos čempiono titulai. Domiuosi, tobulėju ir augu kartu su savo jaunaisiais sportininkais“, – teigė I. Jakubaitytė.

Sportininkės asmeninis rekordas – 63,65 m – buvo užfiksuotas 2007 metais Kaune. Dar praėjusiais metais I. Jakubaitytė atstovavo šalies rinktinei Baltijos komandiniame čempionate. Per karjerą ji dalyvavo vienose olimpinėse žaidynėse, trijuose pasaulio bei keturiuose Europos čempionatuose.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top