Pradinis / Aktualijos / Ką svarbu žinoti deklaruojantiems pajamas

Ką svarbu žinoti deklaruojantiems pajamas

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) primena, kad iki gegužės 2 dienos deklaracijas privalo pateikti gyventojai, pernai vykdę individualią veiklą. Deklaruoti pajamas jie turi net jei 2016 metais ir negavo pajamų.

„Šalyje yra apie 201 tūkst. pernai individualią veiklą vykdžiusių gyventojų. Kol kas stropiau pernykštes pajamas deklaruoja vykdantys veiklą su verslo liudijimais – 36 procentai jų jau deklaravo pernai gautas pajamas“, – pasakoja Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė, ragindama smulkiuosius verslininkus nelaukti paskutinių dienų ir pajamas deklaruoti jau dabar. Kaip teigia S. Aliukonytė-Šnirienė, dabar geras laikas pateikti deklaracijas abejojantiems savo galimybėmis deklaruoti savarankiškai ir norintiems VMI specialistų pagalbos, mat Mokesčių inspekcijos padaliniuose šiuo metu nėra milžiniškų eilių, kuriose po Velykų gali tekti praleisti ir keletą valandų.

Pasak pirmą kartą pajamas, gautas iš veiklos su verslo liudijimu, deklaravusios ir VMI specialisto pagalba pasinaudojusios Agnės, deklaravimo baubas, kai padeda specialistas, nėra jau toks baisus. Viskas daug paprasčiau, nei atrodo, – pateikti deklaraciją pakako mažiau nei 7 minučių.

Kad būtų lengviau deklaruoti savarankiškai, VMI puslapyje www.vmi.lt/cms/deklaravimas-2016 yra surinkta aktuali informacija deklaravimo klausimais, kur gyventojai ras ir e. seminarų įrašus, paaiškinančius, kaip deklaruoti pajamas, gautas iš individualios veiklos.

VMI primena, kad visą informaciją mokesčių klausimais gyventojai ir įmonės gali gauti paskambinę trumpuoju Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms. Bendra informacija apie Mokesčių inspekcijos veiklą skelbiama ir oficialiame VMI „Facebook“ puslapyje – https://www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija/.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top