Pradinis / Augalų pasaulis / Ką turi turėti kiekvienas sodybos šeimininkas?

Ką turi turėti kiekvienas sodybos šeimininkas?

Didelis nuosavas sklypas, grynas oras ir augmenija – rodos, kas gali būti geriau? Tačiau ar susimąstėte, jog norint turėti tokią teritoriją, kurioje būtų smagu leisti laiką, reikia įdėti nemažai darbo ir laiko? Tai sodininkystės, remonto bei valymo darbai, kurie turi būti atliekami reguliariai, siekiant palaikyti tvarkingą ir akiai malonų bendrą vaizdą. Žinoma, daugeliui jų atlikti yra reikalingi ir papildomi prietaisai bei įrankiai, padedantys darbą atlikti kur kas greičiau ir lengviau. Kokie gi jie – išsiaiškinsime šiame straipsnyje!

Kokybiškas grėblys

Itin aktualus įrankis šiuo metų sezonu – grėblys. Jis tikrai pravers kiekvienam sodybos šeimininkui. Nors pastaruoju metu galima išgirsti nuomonių, jog rudenį nukritusių medžių lapų nereikia grėbti, deja, tai ne visai yra tiesa, ypač jei jums rūpi jūsų veja ir norite, jog ji atrodytų sveikai, gražiai ir tvarkingai. Taip yra todėl, kad storas lapų sluoksnis neleidžia patekti deguoniui ir saulės spinduliams, kurie yra būtini kiekvienam augalui. Be viso to, nukritusiuose lapuose dažnai galima rasti ir įvairių kenkėjų, kurie gali sukelti tam tikras ligas. Tad, jei nenorite susidurti su visomis šiomis problemomis, labai rekomenduojama įsigyti kokybišką grėblį, kuris tarnaus tikrai dar ne  vieną sezoną. Verta paminėti ir tai, jog grėblį galėsite naudoti ne tik grėbti lapams, bet ir kitiems darbams, tarkime, žemei lyginti.

Atsuktuvų rinkinys

Galbūt nustebsite, tačiau atsuktuvų rinkinys anksčiau ar vėliau pasitarnaus kiekvienoje sodyboje. Žinoma, tai labiau namo vidui nei lauko erdvei reikalingas įrankis. Naudojant tinkamą atsuktuvą galima sumontuoti šviesos jungiklius, sutvirtinti spinteles ar tiesiog pakeisti televizoriaus pultelio baterijas. Tai – labai universalus įrankis, galintis praversti net ir pačiose netikėčiausiose situacijose. Labai patogu turėti jų rinkinį, nes dažniausiai jame galima rasti skirtingų galvučių atsuktuvus. Jei kaip tik vieną tokių norėtumėte įsigyti, tai rekomenduojama daryti internetu iš „Varlės“, nes čia itin didelis pasirinkimas ir labai geros kainos!

Vejos traktorius

Ne paslaptis, jog sodybos teritorija paprastai yra daug didesnė, tad nupjauti veją žoliapjove gali būti labai didelis vargas. Dėl šios priežasties galbūt vertėtų pagalvoti apie galimybę įsigyti vejos traktorių. Juo galima itin efektyviai patrumpinti veją norimu ilgiu, nes būtent tai galima nesunkiai nustatyti. Taip pat daugelis tokių traktorių turi ir šoninio išmetimo, mulčiavimo bei net žolės surinkimo funkcijas. Priklausomai nuo sodybos ploto ir nuo to, kiek yra kliūčių teritorijoje, rinkitės ir pjovimo plotį. Mažesnio pjovimo pločio traktoriai idealiai pasieks net ir sunkiausiai pasiekiamas vietas, o didesnio pjovimo pločio traktorius bus puikus variantas didelėms pievoms.

Grandinės ir lynai

Kiti sodyboje galintys praversti daiktai yra grandinės ir lynai. Dažniausiai jie yra naudojami kaip tvirtinimo elementai. Greičiausiai esate susidūrę su situacija, kai reikia pernešti ar pakelti gana sunkų daiktą. Įprastai tai gali reikalauti itin daug jėgų ar net būti neįmanoma padaryti savo jėgomis, tačiau, pasitelkus lynus ir grandines, pakelti įvairių apkrovų konstrukcijas gali būti kur kas lengviau. Taigi, jei norite įsigyti šiuos tvirtinimo elementus, tuomet užsukite čia www.varle.lt/grandines-lynai ir tikrai nesunkiai rasite jums tinkamiausią prekę.

Kastuvas

Dar vienas be galo universalus įrankis, leisiantis sodinti augalus, iškasti daržo lysves, perkelti kompostą ar kitas medžiagas iš vienos vietos į kitą ar net atsikratyti piktžolių, – kastuvas. Kastuvai gali būti smailiagaliai, plokščiagaliai ir siaurieji. Dažniausiai pirkėjai renkasi smailiagalius kastuvus, nes jų smeigiamoji galia yra daug didesnė, o tai gerokai palengvina visą kasimo procesą. Plokščiagaliai kastuvai įprastai naudojami smėliui kasti, o siaurieji – piktžolėms iškasti ir kitiems smulkiems darbams. Galiausiai, rinkdamiesi kastuvą, atkreipkite dėmesį į jo geležtę – geriausia, kad ji būtų nerūdijančio plieno bei aštriomis briaunomis, o pati rankena – lengva ir patogi suimti. Taigi, tikimės, jog šis straipsnis padės geriau išsirinkti šiuos nepakeičiamus įrankius ir prietaisus, kurie tikrai pravers kiekvienoje sodyboje.

PR

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top