Pradinis / KARJERA / Kaip valdyti verslo procesus?

Kaip valdyti verslo procesus?

Verslo valdymo sprendimai (BPM), kaip apibrėžė specialistai, yra disciplina, kuri naudoja įvairius įrankius ir metodus verslo procesams kurti, modeliuoti, vykdyti, stebėti ir optimizuoti. Verslo procesas koordinuoja žmonių elgseną, sistemas, informaciją ir kitus dalykus, kad pasiektų verslo rezultatų, palaikančių verslo strategiją. Procesų valdymas – tai pagrindinio dėmesio skyrimas nuoseklaus, automatizuoto įprastų operacijų ir žmonių sąveikos proceso įdiegimui. Tai padeda sumažinti įmonės veiklos sąnaudas mažinant atliekų kiekį ir perdirbimą bei padidinant bendrą komandos efektyvumą.

BPM metodikos

Organizacijos, užsiimančios procesų valdymu, gali pasirinkti taikyti vieną iš įvairių BPM metodikų.  BPM sistemas galima suskirstyti į kategorijas pagal jų paskirtį. Štai trys verslo procesų valdymo tipai.

Į sistemą orientuotas BPM (arba į integraciją orientuotas BPM). Šio tipo verslo procesų valdymo sistemos tvarko procesus, kurie pirmiausia priklauso nuo esamų verslo sistemų (pvz., HRMS, CRM, ERP), be didelio žmogaus dalyvavimo. Į sistemą orientuota verslo procesų valdymo programinė įranga turi daug integracijų ir API prieigą, kad būtų galima sukurti greitus ir efektyvius verslo procesus.

Į integraciją orientuoto proceso pavyzdys yra internetinė bankininkystė, kuri gali apimti skirtingas programinės įrangos sistemas.

Į žmogų orientuotas BPM pirmiausia atsižvelgia į žmones, palaikomas įvairių automatizavimo funkcijų. Tai yra procesai, kuriuos pirmiausia vykdo žmonės, o automatika jų lengvai nepakeičia. Jie dažnai turi daug patvirtinimų ir užduočių, kurias atlieka asmenys. Į žmogų orientuotų procesų pavyzdžiai yra klientų aptarnavimas, skundų tvarkymas, darbuotojų priėmimas, el. prekybos veikla ir išlaidų ataskaitų pildymas. Verslo procesų valdymas padeda organizacijoms pereiti prie visiškos skaitmeninės transformacijos ir padėti joms įgyvendinti didesnius organizacijos tikslus.

Štai keletas pagrindinių BPM naudojimo jūsų versle pranašumų

Patobulintas verslo judrumas: norint neatsilikti nuo rinkos sąlygų, būtina keisti ir optimizuoti organizacijos verslo procesus. BPM leidžia organizacijoms pristabdyti verslo procesus, įgyvendinti pakeitimus ir iš naujo juos vykdyti. Keičiant darbo eigą, taip pat pakartotinai naudojant ir tinkinant verslo procesus galima greičiau reaguoti, o organizacijai suteikiama daugiau įžvalgų apie proceso modifikacijų poveikį. Sumažėję kaštai ir didesnės pajamos: verslo procesų valdymo įrankis pašalina kliūtis, o tai laikui bėgant žymiai sumažina išlaidas. Dėl to gali sutrumpėti produktų pardavimo laikas, suteikiant klientams greitą prieigą prie paslaugų ir produktų, o tai lemia didesnį pardavimą ir pajamas. BPM sprendimai taip pat gali paskirstyti ir sekti išteklius, kad sumažintų atliekų kiekį, o tai taip pat gali sumažinti išlaidas ir padidinti pelną.

Partnerio turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top