Pradinis / Sportas / Kaune prasidėjo Europos mėgėjų šachmatų čempionatas

Kaune prasidėjo Europos mėgėjų šachmatų čempionatas

Sekmadienį Kaune prasidėjo Europos mėgėjų šachmatų čempionatas, kuriame savo jėgas išbandys 12 Europos valstybių atstovai, o varžybų nugalėtojai paaiškės po savaitės, t. y. kitą sekmadienį. Visi čempionato dalyviai žais po devynias šachmatų partijas, o pagrindinė kova dėl medalių, tikėtina, vyks tarp Lietuvos, Izraelio ir Rusijos valstybių atstovų, nes būtent šių šalių atstovų delegacijos yra pačios gausiausios.

Čempionato metu prie šachmatų lentų žaidėjai kaunasi dviejose įskaitose: bendrojoje ir moterų. Bendrojoje įskaitoje prizinis fondas siekia beveik 3000 Eur, o moterų įskaitoje – šiek tiek daugiau nei 1000 Eur. Kovos prie šachmatų lentų dėl Europos mėgėjų šachmatų čempiono bei čempionės vardo truks iki rugpjūčio 16 d.

Penkių pirmųjų, t. y. pačių stipriausių, čempionato dalyvių partijos yra transliuojamos tiesiogiai, ir jas gali stebėti šachmatų mėgėjai iš viso pasaulio (http://kaunas2015.com/transliacija). Kitas čempionato partijas visi norintieji galės parsisiųsti pasibaigus ratui tą pačią dieną, o varžybų dalyviai jas analizuodami galės geriau pasiruošti kovai su savo būsimaisiais varžovais.

Čempionato atidarymo renginyje dalyvius pasveikinęs Kauno miesto mero pavaduotojas Simonas Kairys pabrėžė, jog šachmatų varžybos turi nepakartojamą savybę burti draugėn įvairių socialinių sluoksnių intelektualios kovos mėgėjus. Vėliau sveikinimo žodį dalyviams taręs Lietuvos šachmatų federacijos prezidentas Aleksandras Černovas reiškė dėkingumą užsienio šachmatininkams, panorusiems aplankyti Lietuvos laikinąją sostinę ir kartu padėjusiems sukurti aukšto rango tarptautines varžybas. Kadangi A. Černovas yra ir Europos šachmatų sąjungos prezidento iš Gruzijos Zurabo Azmaiparašvilio patarėjas, tai nuoširdžius linkėjimus perdavė ir nuo jo.

88 žaidėjai iš 10 Europos valstybių pradėjo 2015 m. Europos mėgėjų šachmatų čempionatą bendrojoje įskaitoje, o gretimoje Kauno įgulos karininkų ramovės Kunigaikščių menėje rungiasi 24 žaidėjos iš 4 Europos šalių. 12 Europos valstybių vėliavos iškilmingai plaikstosi varžybų salėje, o Kauno šachmatų federacijos prezidentas Donatas Pilinkus didžiuojasi globodamas tokio aukšto statuso tarptautinį renginį Kaune.

Išsamesnė informacija apie renginį ir varžybų dienos naujienos bus pateikiamos renginio oficialioje svetainėje www.kaunas2015.com.

Organizatorių inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top