Pradinis / Renginiai, pramogos / Kėdainiuose iš ledo sukūrė angelo sparnus

Kėdainiuose iš ledo sukūrė angelo sparnus

Ledinius angelo sparnus galėjo „pasimatuoti“ visi, savaitgalį besilankantys Kėdainiuose ir dalyvaujantys Kalėdų eglutės įžiebimo šventėje ar kituose iškilminguose miesto renginiuose. Bene garsiausio Lietuvos ledo skulptoriaus Mindaugo Tendziagolskio darbas buvo įkurdintas J. Basanavičiaus gatvėje esančiame Ramybės skvere.

2,3 metro pločio ir 1,6 metro aukščio angelo sparnai gimė iš pusės tonos ledo.

„Dažniausiai iš ledo tenka kurti barus, lėkštes, taures. Dalis darbo atliekama žmonių akivaizdoje. Matant jų nustebimą apima ypatingas jausmas“, – sakė M. Tendziagolskis.

Jam iš šaltos ir trapios medžiagos yra tekę kurti garsaus futbolininko Cristiano Ronaldo biustą, moters figūrą, barokines bažnyčias, antkapius, kitus netikėtus objektus.

Baisiausias dalykas ledo skulptoriui – lietus, o sunkiausias – pakelti daug sveriančius ledo luitus.

Pirmąjį darbą iš neįprastos medžiagos skulptūrą studijavęs M. Tendziagolskis sukūrė 2008 m. pradžioje dainininko Viktoro Diawaros 30-ajam gimtadieniui. Tuo metu gebančiųjų valdyti ledą mūsų šalyje nebuvo.

„Iš ko pasimokyti neturėjau, tačiau skulptoriaus specialybė ypatinga tuo, jog kurti gebame iš bet kokių medžiagų“, – patikino profesionalus kūrėjas.

Pradėjęs darbus vienas, M. Tendziagolskis netrukus sulaukė pusbrolio Vlado Skuodžio ir jo draugo Edmundo Bražėno paramos – vyrai investavo į ledui saugoti taip reikiamą šaldytuvą.

„Ilgą laiką pradžioje ir pastaruosius kelerius metus dirbu vienas. Ir dabar kuriu ne tik tai, ką gerai moku, bet ir tai, kas tampa profesiniu iššūkiu“, – patikino iniciatyvos „Ledo menas“ autorius.

Mindaugo Tendziagolskio asmeninio archyvo nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top