Pradinis / Kultūra / Kinijos fotografijos festivalyje bus eksponuojama Tado Kazakevičiaus nuotraukų serija „Tai, ko nebebus“

Kinijos fotografijos festivalyje bus eksponuojama Tado Kazakevičiaus nuotraukų serija „Tai, ko nebebus“

Rugsėjo 22 d. Prancūzijos konsulate Šanchajuje buvo pristatyta tarptautinio fotografijos festivalio „Jimei x Arles“ programa. Į ją šiemet įtraukta lietuvio fotografo Tado Kazakevičiaus nuotraukų serija „Tai, ko nebebus“ („Soon to be Gone“). Festivalis vyks nuo lapkričio 27 d. iki 2021 m. sausio 3 d. Kinijos mieste Siamene. Fotografą ir jo seriją pristatė Lietuvos Respublikos kultūros atašė Kinijoje Tomas Ivanauskas.

„Jimei x Arles“ fotografijos festivalis įkurtas 2015 m. Kinijos fotografijos pradininko, fotografijos centro „Three Shadows“ įkūrėjo Ron Rong bei buvusio fotografijos festivalio „Les Recontres d’Arles“ direktoriaus Sam Stourdze. Per šešerius metus festivalis tapo vienu svarbiausių fotografijos meno renginių ne tik Kinijoje, bet ir visame Azijos regione. Jis kasmet pritraukia apie 50 tūkstančių lankytojų.

T. Kazakevičius – pirmasis Lietuvos fotografas, pakviestas į šį festivalį, tačiau tai jau ne pirma menininko pažintis su Kinija. Pernai jis kartu su Ramūnu Danisevičiumi bei Dovile Dagiene dalyvavo Datongo fotografijos festivalyje ir už nuotraukų seriją „Tarp dviejų krantų“ buvo apdovanotas pagrindiniu prizu. Būtent ten į lietuvį fotografą dėmesį atkreipė įtakingiausia Kinijos fotografijos institucija „Three Shadows“ ir šiemet pakvietė pristatyti kitą seriją – „Tai, ko nebebus“. 

Kaip sako pats menininkas, matyti savo pavardę tarp autorių, kurių darbai eksponuojami „Jimei x Arles“ festivalyje, jam, kaip dar ganėtinai jaunam fotografui, yra gerokai netikėta: „Lietuvos Respublikos kultūros atašė Kinijoje dėka užsimezgęs kontaktas su prestižiniu „Three Shadows“ fotografijos centru į Kiniją atveda jau antrąkart. Tačiau mane džiugina ir stebina tai, kad dar 2014 metais pradėta fotografinė serija apie lietuviškojo kaimo virsmą tapo įdomi ne tik Lietuvos žiūrovams, bet ir tolimojoje Kinijoje šį festivalį formuojantiems kuratoriams. Tai gyvas įrodymas, kad bendražmogiškumas egzistuoja be sienų.“

Festivalio programoje bus eksponuojamos šešios parodos iš festivalio „Les Recontres d’Arles“, taip pat menininkų iš Belgijos, Singapūro, Japonijos, JAV bei Kinijos darbai. 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top