Pradinis / Interjeras / Kodėl betoninių grindų kokybę pagerinti gali tik atsakingas meistro darbas ir pastabumas detalėms?

Kodėl betoninių grindų kokybę pagerinti gali tik atsakingas meistro darbas ir pastabumas detalėms?

Pramoninių grindų betonavimas – tai darbas, reikalaujantis patirties, žinių, liejimo technologijos ir darbo tempo. Techninės betono detalės lemia, ar betonas neskilinės, ar grindys yra lygios ir turi tvirtą paviršių. Į ką atkreipti dėmesį ieškant grindų montavimo eksperto ir samdant betonuotoją?

Betono kokybė, darbuotojų profesionalumas ir darbo kokybė yra veiksniai, lemiantys, ar grindis galima sumontuoti tinkamai. Betonuotojo turima įranga vis dar svarbi, nes be profesionalių sunkvežimių maišyklių, siurblių, trinkelių, betono sutankinimo įrangos, šlifuoklių ir menčių neįmanoma betonuoti didelių plotų. Betono meistrai kasdien gali išbetonuoti apie 15 mln. grindų ir kitų reikiamų namo dalių.

Vanduo, cementas ir smulkūs užpildai yra svarbiausi betono komponentai. Betono savybės priklauso nuo šių medžiagų savybių ir proporcijų

Vienas iš svarbių parametrų, lemiančių betoninių grindų ilgaamžiškumą, yra betono kokybės lygumas. Tai lemia vandens ir cemento santykis bei specialių priedų buvimas: kuo mažesnis vandens ir cemento santykis, tuo geresnė betono kokybė. Betono mišinio sudėtį, specifikaciją, reikalingą konkretaus objekto sąlygoms, numato projektuotojas, atsižvelgdamas į betoninių grindų stiprį bei kitas fizikines ir mechanines savybes, technologinį mišinio takumą (konsistenciją).

Priklausomai nuo pilamo ploto ir darbų apimties, akytojo betono maiše esantis betono mišinys pumpuojamas, o klotuvas naudojamas tvirtai dangai suformuoti. Pirminis sutankinimas atliekamas naudojant gilų vibruojantį diržą. Kai grindų aukštis yra mažesnis nei 100 mm, naudojama tik vibracija. Norint padidinti sutankinto betono struktūrinį stiprį ir pagreitinti betono kietėjimą, gali būti naudojama vakuumavimo technologija. Vakuumuojant apie 20 proc. sumažinamas vandens ir cemento santykis, dėl to padidėja betono tankis, stipris, sumažinamos galimos betono susitraukimo deformacijos. Ši technologija leidžia anksčiau pradėti užtrynimo ir geležinimo procesus bei pagerina betono savybes.

Naudojant polimerus, stiklo pluoštus ar metalo pluoštus, galima išvengti betono įtrūkimų

Betono gamykloje kartu su pluoštais pridedamas priedas, mažinantis betono nusėdimą, – plastifikatorius. Kita dalis plastifikatoriaus pilama į betoną vietoje, nes jų veikimo laikas yra 30–50 minučių. Plastifikatorius parenkamas pagal techninius reikalavimus ir darbo aplinkos temperatūrą. Visi plastifikatoriai turi tam tikrą poveikį: kai kurie pagreitina betono sukietėjimą, kiti padidina plastiškumą, o kai kurie leidžia grindims sukietėti žemiau nulio. Betono sudėtis ir liejimo technika paveiks jo stiprumą, atsparumą dilimui, tankį, atsparumą šalčiui, nusėdimą ir vandens, cheminių medžiagų bei teršalų absorbciją.

Geroms ir tinkamoms statyboms tik betono neužtenka, dėl to pasidomėkite ir kitomis statybų priemonėmis, kurios yra reikalingos ne ką mažiau. Karabinas iš www.torx.lt gali būti reikalingas daugeliu atvejų. Karabinas – tai žiedinė sąsaga, kuri dažnai naudojama ugniagesių, alpinistų, tačiau vis dažniau pasirenkama ir statybose ar buityje. Tvirtinimo karabinas leidžia greitai ir patikimai sujungti elementus, pakabinti reikiamas konstrukcijas ir pan. Nors yra tvirtas, tačiau karabiną yra lengva išardyti, tai yra atsegti, todėl jis dažnai pasirenkamas sūpynėms, hamakams ir kitiems sodo baldams kabinti. Daugiau statyboms reikiamų detalių ir priemonių rasite čia: https://torx.lt/produktai/baldines-ivores/

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top