Pradinis / KARJERA / Komandinės dvasios trūkumą išduodantys požymiai

Komandinės dvasios trūkumą išduodantys požymiai

 

Kiekvieno puikaus kolektyvo skiriamasis bruožas – bendrystės jausmas ir komandinė dvasia. Šie faktoriai svarbūs tiek siekiant gerų darbo rezultatų bei kokybės, tiek užtikrinant profesionalius ir šiltus tarpusavio santykius. Tiesa, puikios komandos nėra suformuojamos greitai ir be pastangų, todėl svarbu atkreipti dėmesį į ženklus, kurie išduoda, kad jūsų kolektyve trūksta vienybės ir komandiškumo. Išsiaiškinę galimas problemas, galėsite pasitelkti įvairius komandinės dvasios kūrimo patarimus, išspręsti esamas problemas ir kurti teigiamus ir draugiškus santykius darbo kolektyve.

Bendradarbiavimo stoka

Bendradarbiavimas, nuolatinė komunikacija ir pasikliovimas vienas kitu yra ypač svarbūs faktoriai, lemiantys komandinės dvasios kūrimą. Jei pastebite šiuos požymius, vertėtų suklusti:

 • pagalbos vieno kitam stoka;
 • pagyrimų ir komplimentų vieno kitam trūkumas;
 • nenoras būti komandos dalimi ir atskirtis.

Šios problemos gali būti esminis požymis, rodantis komandinės dvasios trūkumą, todėl vertėtų nedelsiant inicijuoti pokalbį su kolektyvu ir keisti komunikacijos kryptį.

Požiūrių išsiskyrimas

Dažniausiai kolektyve gausu žmonių iš skirtingų sričių, atliekančių įvairius darbus ir turinčių skirtingus požiūrius. Būtent pažiūrų išskirtinumas gali būti kliūtis siekiant komandos vieningumo. Atkreipkite dėmesį į šiuos aspektus:

 • skirtingas požiūris į problemas;
 • priešiška reakcija į pasiūlytas idėjas;
 • nepagarba kolegų mintims.

Susidūrus su šiomis problemomis jas spręsti būtina nedelsiant. Požiūrių įvairumas užtikrina sėkmingą organizacijos augimą ir kritišką mąstymą, tačiau diskusijos, idėjų generavimas turėtų vykti etiškai ir profesionaliai, todėl pasistenkite užtikrinti, kad debatai vyktų taikiai ir būtų įsiklausoma į visų nuomones.

Motyvacijos stoka

Siekiant gerų darbo rezultatų ir kuriant kolektyvinę nuotaiką itin svarbu atsižvelgti į darbuotojų motyvaciją. Nemotyvuotas kolektyvas ne tik nesistengs siekti aukštumų, bet ir leis įsivyrauti neigiamai atmosferai. Jei pastebite šiuos ženklus, sukluskite:

 • pervargę darbuotojai;
 • netiksliai atlikti darbai;
 • užduočių termino nesilaikymas;
 • apatija.

Šias problemas galite įveikti aptarę siekiamus rezultatus ir pritaikę kolektyvo siūlomas idėjas. Šiek tiek naujų vėjų tikrai suteiks daugiau energijos bei geros nuotaikos dirbti ir siekti aukštumų.

Naujų kolegų įtraukimas

Galbūt jūsų kolektyvas neseniai atsinaujino ir pasipildė naujais darbuotojais? Nieko nelaukite ir stenkitės suvienyti tiek patyrusius senbuvius, tiek naujokus. Juk tik vieningas kolektyvas gali atnešti sėkmingus rezultatus. Atkreipkite dėmesį į naujų kolektyvo narių integravimosi proceso ypatumus:

 • produktyvumas;
 • komunikacija;
 • darbo etika;
 • problemų sprendimo būdai.

Jei matote, kad naujokai turi problemų prisitaikydami prie kolektyvo ar suvokdami nusistovėjusias tradicijas ir normas, verta pasinaudoti komandinės dvasios kūrimo idėjomis ir suvienyti išsisklaidžiusią darbuotojų grupę.

Puiki komunikacija ir darnus kolektyvas garantuos pozityvią darbo aplinką ir efektyvius rezultatus. Įtraukite darbuotojus prisidėti prie komandinės dvasios kūrimo, tai galite padaryti ir parodydami savo dėmesį jiems – išrinkite smagią dovaną ir nustebinkite juos. Reklaminiai džemperiai gali tapti puikia idėja – tai praktiška dovana, kurią darbuotojai tikrai panaudos kurdami vienybės nuotaiką. Vienodais džemperiais pasipuošęs kolektyvas, pasitelkus ir kitus sprendimus, gali tapti tikra komanda, kuri sieks tik pačių geriausių rezultatų.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top