Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Nuomonė»Laisvės alėjoje siūlo naudoti elektrinę transporto priemonę
Nuomonė

Laisvės alėjoje siūlo naudoti elektrinę transporto priemonę

ATNAUJINTA:15 birželio, 2015Komentarų: 02 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Kaunas yra modernus ir drąsus miestas, todėl vietoj planuoto tarpukario laikus menančio arklių tramvajaus atnaujintoje Laisvės alėjoje turėtų kursuoti elektra varoma turistinė transporto priemonė, kuriai nereikia nei bėgių, nei vairuotojo. Tuo įsitikinęs pasaulines aukštųjų technologijų tendencijas kasdien sekantis technologijos mokslų daktaras Vytautas Jokužis.

„Manau, kad reikia ne gręžiotis į praeitį, o žvelgti į ateitį ir Kaunui pasiūlyti šiuolaikinių technologijų kūrinį. Mano įsitikinimu, geriausias variantas būtų elektrinė susisiekimo priemonė, kuriai nereikėtų jokių bėgių ir kuri neterštų oro. Jau dabar kai kuriose užsienio šalyse važinėja turistinės transporto priemonės, kurioms net nereikia vairuotojo. Šios technologijos sparčiai pinga ir jau po kelerių metų bus prieinamos ir mūsų rinkai“, – akcentavo dr. V. Jokužis.

Ateities transportas?

Pasak mokslininko, technologijos sparčiai žengia į priekį, todėl tokios transporto priemonės idėja nėra iš fantastikos srities – jos jau egzistuoja pasaulinėje rinkoje. „Laisvės alėjoje galėtų kursuoti kažkas panašaus į „Google“ automobilį, tik žymiai didesnis ir pritaikytas turistams“, – ateities vizijomis dalijosi dr. V. Jokužis.

Kauno miesto tarybos narys, visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ atstovas prof. Jonas Audėjaitis pritarė V. Jokužio mintims ir akcentavo, jog modernumo kryptimi einančiam Kaunui derėtų naudoti naujausias technologijas. „Tarpukariu su arklių traukiamu tramvajumi buvo atsisveikinta, kai pradėjo kursuoti autobusai. Žinoma, jų dvasią reikia atgaivinti, tačiau kiek kitokia forma – modernia, šiuolaikiška, patrauklia miestiečiams bei turistams. Kyla natūralus klausimas: ar nutiesus bėgius ir ant jų pastačius kokį nors sukurtą muziejinį daiktą miestui bus naudos? Ar geriau įgyvendinti drąsią, ateities technologijomis paremtą idėją? Juolab kad laiko dar tikrai yra. Juk Kaunas modernus, drąsus ir šiuolaikinis miestas“, – sakė prof. J. Audėjaitis.

Bėgiai kelia pavojų

Pasak prof. J. Audėjaičio, rekonstruotoje Laisvės alėjoje prioritetas bus skiriamas pėstiesiems ir dviratininkams. O įrengti arklių tramvajui skirti bėgiai keltų grėsmę žmonių sveikatai. „Neseniai teko viešėti Amsterdame, kur vienoje iš miesto aikščių greta dviračių tako pakloti panašūs turistinio transporto bėgiai. Dviračio ratui pakliuvus į bėgių tarpą aplankė itin nemalonus jausmas. Tad jeigu sakome, kad Laisvės alėja skirta pėstiesiems ir dviratininkams, ar tie bėgiai nesukels papildomų rūpesčių gausiai dviratininkų bendruomenei ir pėstiesiems?“ – kalbėjo Kauno miesto tarybos narys.

Laisvės alėjos rekonstrukcijos darbus vykdančių rangovų skaičiavimu, bėgių įrengimas atkarpoje nuo Soboro iki A. Mickevičiaus gatvės kainuotų apie 116 tūkst. eurų. Bėgius įrengti visoje Laisvės alėjoje iš viso kainuotų apie 600 tūkst. eurų.

Kauno m. sav. inf.

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisSvetlana Kauzonienė: „Mokslo idėjos gali reikšmingai paveikti ekonomiką“
Kitas straipsnis Šokoladinis migdolų pyragas

Susiję straipsniai

KTU ekonomistas: ar tikrai gimstamumas lemia pensijų ateitį?

20 balandžio, 2026

Pasaulį pavergęs „Gmail“ švenčia 22-ąjį gimtadienį

1 balandžio, 2026

Gimstamumo krizei spręsti reikia drastiškų priemonių?

4 kovo, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.