Pradinis / Sportas / Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė – Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionė

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė – Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionė

Sekmadienį Bato mieste Anglijoje vyko Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionato moterų varžybų finalas. Jame dalyvavo Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Ieva Serapinaitė ir Karolina Gužauskaitė.

Finalas prasidėjo plaukimo rungtimi, per ją L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei ir I. Serapinaitei pavyko pagerinti atrankos varžybose pasiektus rezultatus. I. Serapinaitė, distanciją įveikusi per 2 min. 14.55 sek., lengvai laimėjo ketvirtąjį plaukimą. Rungtyje 20-metė vilnietė užėmė 8-ąją vietą ir pelnė 297 taškus. L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė finišą pasiekė per 2 min. 20.60 sek., tarp rungties dalyvių liko 16-oje vietoje ir pelnė 279 taškus. K. Gužauskaitė baseine užtruko 2 min. 22.24 sek. Sportininkė užėmė 24-ąją vietą ir užsidirbo 274 taškus.

Per fechtavimosi rungtį iš mūsiškių geriausiai pasirodė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Ji laimėjo 19 iš 33 kovų (8 vieta; 222 taškai). I. Serapinaitei pavyko įveikti 17 varžovių (15 vieta; 208 taškai), o K. Gužauskaitei – tik 11 (28 vieta; 166 taškai). Per papildomą fechtavimosi etapą K. Gužauskaitė įveikė vieną varžovę (vokietę Anniką Schleu) ir pelnė papildomą tašką. Tuo metu I. Serapinaitė užsidirbo net 4 papildomus taškus: nugalėjo 4 kovas prieš tai iš eilės laimėjusią britę Samanthą Murray, italę Alice Sotero, kitą britę Freyją Prentice, rusę Alisą Fachrutdinovą ir tik tada pralaimėjo lenkei Oktawiai Nowackai. Pastaroji laimėjo dar dvi kovas ir tada įveikė L. Asadauskaitę-Zadneprovskienę. Vėliau lenkė pasiekė 8 pergalių iš eilės ribą ir pagerino papildomo fechtavimosi etapo moterų rekordą.

Prieš jojimo rungtį I. Serapinaitė turėjo 509 taškus (12 vieta), L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė – 501 (14), o K. Gužauskaitė – 441 (31).

Varžybose pirmavo prancūzė Elodie Clouvel (577), antrąją vietą užėmė vokietė Janine Kohlmann (539), o trečiąją – ukrainietė Anastasija Spas (526).

Jojimo rungtyje burtai lėmė L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei ir K. Gužauskaitei joti tuo pačiu žirgu Liberty. Pirmoji jį pabalnojusi K. Gužauskaitė patyrė didelių sunkumų dar prieš rungties pradžią, labai ilgai negalėjo jo suvaldyti. Trasoje sportininkė kliudė tik dvi kliūtis, bet dėl didelio laiko limito viršijimo pelnė vos 268 taškus.

L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei su Liberty sekėsi daug geriau. Olimpinė čempionė kliudė tik vieną kliūtį, dar gavo 4 taškus baudos už viršytą laiko limitą ir savo sąskaitą papildė 289 taškais. I. Serapinaitė taip pat surinko 289 taškus.

Po trejų rungtynių I. Serapinaitė turėjo 798 taškus (8 vieta), L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė – 790 (11), o K. Gužauskaitė – 709 (28).

Varžybų lydere išliko prancūzė E. Clouvel, ji turėjo 849 taškus. Tad kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje ji startavo 51 sek. anksčiau už I. Serapinaitę ir 59 sek. – už L. Asadauskaitę-Zadneprovskienę.

Per kombinuotąją bėgimo ir šaudymo rungtį L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė įrodė, kad joje jai lygių nėra! Olimpinė čempionė su kiekviena akimirka gerino savo vietą ir paskutinio rato viduryje aplenkė labai netaikliai šaudžiusią, bet ilgai pirmąją vietą vis tiek išsaugojusią E. Clouvel. Finišuodama L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė keletą kartų apsidairė, ar saugi jos persvara, ir iškėlusi į viršų pergalės ženklą kirto finišo juostą. Kombinuotosios rungties trasą vilnietė įveikė per 11 min. 59.93 sek. (1 vieta rungtyje) ir pelnė dar 581 tašką.

Iš viso finale L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė surinko 1371 tašką. E. Clouvel sąskaitoje – 1368 taškai, o trečiąją vietą užėmusios šių metų pasaulio čempionės vokietės Lenos Schoneborn – 1361.

I. Serapinaitė ilgai laikėsi olimpinį kelialapį suteikiančioje pozicijoje, tačiau distancijos pabaigoje vis dėlto krito žemyn. Mūsų sportininkė trasoje sugaišo 13 min. 18.01 sek. (29 vieta; 502 taškai), o bendrojoje įskaitoje užėmė galutinę 15-ąją vietą. I. Serapinaitė finale pelnė 1300 taškų.

K. Gužauskaitė finišą pasiekė per 12 min. 27.32 sek. ir rungtyje užėmė 7-ąją vietą (553 taškai). Iš viso finale ji surinko 1262 taškus ir užėmė galutinę 23-iąją vietą.

pentathlon.lt

Fotografas Alfredas Pliadis

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top