Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Kultūra»Legendinis ansamblis „Nemunas“ japonų širdis bandys suvirpinti kanklių skambesiu
Kultūra

Legendinis ansamblis „Nemunas“ japonų širdis bandys suvirpinti kanklių skambesiu

Komentarų: 04 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
„Nemunas“ išvyksta į Japoniją
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Liepos 25 dieną pusšimtis Kauno šokėjų, dainininkų, muzikantų išvyko į Japonijos Gifu miestą, kuriame surengs pasirodymus festivalyje „Ritoania NOW“ (liet. „Lietuva dabar“). Aštuntą dešimtmetį skaičiuojantis Kauno technologijos universiteto (KTU) tautinio meno ansamblis „Nemunas“ parengė išskirtinę programą, kuria tikisi paskatinti japonų susidomėjimą Lietuvos etnine kultūra, Kauno miestu ir pačiu universitetu. Ansamblis Japonijos žiūrovams taip pat rengia staigmeną.

„Nemunas“ išvyksta į Japoniją

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtas renginys „Ritoania NOW“ pristatys japonams Lietuvos kultūrą, meną, tradicijas. KTU ansamblio „Nemunas“ pasirodymai bus pagrindinis festivalio, skirto Lietuvos atkūrimo šimtmečiui paminėti, akcentas.

Uždainuos ne tik lietuviškai

Ruošdamiesi viešnagėn į Japoniją KTU ansamblio „Nemunas“ nariai parengė valandos trukmės programą, kurioje – šokiai, dainos, muzika. Koncertuodami Japonijoje jie vilkės tautiniais kostiumais iš skirtingų etnokultūrinių regionų.

Ansamblio nariai pasakoja, kad programoje bus tradicinių šokių, kurie susiję su senoviniais lietuvių papročiais ar buitimi. Šokiai vaizduos lietuvišką darbą laukuose, poros pasirinkimą, vestuvių tradicijas, mylimųjų santykius. Japonai išvys įvairias polkas, klumpakojį, netgi javų kūlimą vaizduojantį šokį.

Festivalio programoje numatyta vakaronė, todėl „Nemuno“ kolektyvas tikisi į veiksmą įtraukti ir daugiau šokėjų. Specialiai jiems repetuojami lietuviški žaidimai ir rateliai.

Koncertuodamas ansamblis Japonijos žiūrovams pristatys autentiškus lietuvių instrumentus – skrabalus, birbynes, skudučius, kankles. Senaisiais muzikos instrumentais bus atliekami solo numeriai. Kai kuriuose pasirodymuose numatyta akompanuoti buityje naudojamais rakandais.

„Nemuno“ sprendimu, programoje skambės ir šių dienų aktualijas atspindinčios smagios melodijos, ir liaudies dainos. Į repertuarą nuspręsta įtraukti dainą apie Kauno miestą.

„Norime japonus maloniai nustebinti japoniškai atlikdami jų mėgstamą dainą apie sakuras“, – pasakoja ansamblio meno vadovė Margarita Tomkevičiūtė. Ji viliasi, kad įspūdingas lietuviškų kanklių skambesys palies jautrias japonų širdis, o užsimezgusi draugystė nepasimirš ilgam. „Tikimės, kad kūrinių įvairovė, mūsų pastangos ir atsakingas koncertinės programos ruošimas bus tinkamai įvertinti“, – sako ji.

Anot M. Tomkevičiūtės, „Nemuno“ kolektyvas turi didelę tarptautinių festivalių patirtį, visada jiems atsakingai ruošiasi. Ansamblis didžiuojasi itin reta ir atsakinga proga, kai kolektyvui suteikiama galimybė užsienyje pristatyti tokią išsamią programą.

Dar 1949 metais įkurtas KTU ansamblis „Nemunas“ su pasirodymais apkeliavo daugelį Europos, Azijos šalių. Pastaraisiais metais ansamblis yra koncertavęs Kinijoje, Meksikoje, Portugalijoje, Maskvoje, Turkijoje.

Japonams pristatys Lietuvą ir Č. Sugiharą

Festivalis „Ritoania NOW“ Gifu prefektūroje organizuojamas pirmą kartą ir šliejamas prie „Sugiharos savaitės“ programos, kuri žymi garsaus tarpukario diplomato Čiunės Sugiharos atminimą. Jo programoje numatyti atlikėjų iš Kauno pasirodymai, lietuviško kino peržiūros, diskusijos, lietuviškų dirbinių mugė.

„Mums, kauniečiams, šis festivalis Gifu prefektūroje ypač svarbus“, – pabrėžia M. Tomkevičiūtė, primindama istorinius faktus. Būtent iš šio Japonijos regiono yra kilęs garsusis tarpukario diplomatas, humanistas Čiunė Sugihara, kuris Antrojo pasaulinio karo metais dirbo Kaune ir išduodavo tranzitines vizas žydų tautybės žmonėms, taip išgelbėdamas tūkstančius gyvybių.

Č. Sugiharos memorialiniai muziejai veikia dviejuose miestuose: vienas muziejus įkurtas Kaune, o kitas – Yaotsu mieste, kuriame ir gimė garsusis diplomatas. Į Lietuvą kasmet atvyksta Japonijos moksleiviai bei studentai, norintys aplankyti garsiojo diplomato darbo vietą bei supažindinti Lietuvos jaunimą su Japonijos kultūra.

„Festivalis suteikia galimybę skleisti Lietuvos tautines muzikines tradicijas ne tik japonų jaunimui, bet ir plačiai Japonijos auditorijai, nes renginys skirtas įvairaus amžiaus žmonėms“, – sako KTU meno kolektyvų grupės vadovė Klaudija Aleksandravičiūtė.

Jos manymu, iki rugpjūčio 6 dienos truksianti „Nemuno“ kelionė ir pasirodymai Japonijoje yra puikus būdas skatinti tolesnį kultūrinį bendradarbiavimą tarp abiejų šalių.

Pasak K. Aleksandravičiūtės, iki šiol kultūriniai jaunimo mainai tarp Kauno ir Gifu miestų kol kas buvo gana vienpusiški, todėl ansamblio „Nemunas“ koncertinė programa Gifu mieste bus reikšmingas žingsnis vykdant kultūrinių mainų plėtrą.

Dar šiemet Gifu prefektūroje susikūrė Lietuvos ir Japonijos draugystės asociacija, kurios pagrindinis rūpestis – puoselėti abiejų šalių ryšius.

Atsakomojo vizito iš Gifu rudenį sulauks ir kauniečiai. Šio regiono atstovai rugsėjo pradžioje ruošiasi atvykti į rengiamą Čiunės Sugiharos savaitę Kaune. Ansamblio „Nemunas“ nariai didžiuojasi, kad jau dabar yra pakviesti rugsėjo pradžioje koncertuoti garbiems svečiams.

Žiniasklaidoje skelbiama, kad į Gifu atstovauti Kaunui vyksta ir miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Renginyje lankysis Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis, taip pat į festivalį pakviestas Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Aistė Veverskytė

KTU nuotr.

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisObuolių trupiniuotis su cinamonu ir gervuogėmis
Kitas straipsnis Pirmasis lietuvių medalis Europos pulo čempionate

Susiję straipsniai

Paskutinėmis pavasario dienomis Vilnių užlies tradicijos 

23 balandžio, 2026

Vaikų ir jaunimo šokių ansamblis „Grandinėlė” šokių šventėje Čikagoje

21 balandžio, 2026

„ČIURLIONIO PALIESTI“ – DIALOGAS SU M. K. ČIURLIONIO IDĖJOMIS

20 balandžio, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.