Pradinis / Aktualijos / Lietuviškų maisto produktų parodoje bus siekiama rekordo

Lietuviškų maisto produktų parodoje bus siekiama rekordo

Vienybės medis, įprastai vaizduojamas verpstėje, vienas iš baltiškosios kultūros simbolių, šį kartą bus komponuojamas iš maisto produktų. Neįprasto rekordo sieks Žemės ūkio ministerija parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“.

Šią originalią idėją padės įgyvendinti Kauno kolegijos studentai ir dėstytojai. „Vienybės medis – tai vienas svarbiausių ir gražiausių mūsų kultūros simbolių. Jis įamžina tuos žmones, kurie tikėjo vienybe, kurie dirbo, kurie nepabijojo priespaudos, pažeminimo, tikėjo buvimu laisva tauta, laisva valstybe. Nutarėme apie tai priminti dar kartą, juolab kad ir parodos pavadinimas primena apie lietuviškumą“, – kalbėjo Inga Valentinienė, Kauno kolegijos Pramoninių technologijų ir dizaino katedros vedėja.

„Šiandien visi turime būti vieningi, padėti vieni kitiems auginti savo kraštą. Juk dirbdami išvien ir remdami vieni kitus tikrai galime tikėtis geresnės Lietuvos ateities. Vienybės medis kaip tik tai ir simbolizuoja“, – sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

„Vienybės medis“ bus pagamintas iš lietuviškų daržo augalų. Lietuvių ūkiuose buvo kruopščiai atrinkta kiekviena daržovė ir salotų lapai tam, kad savo forma ir spalvomis atspindėtų tautinius raštus. Ant specialiai pagamintos 4 metrų aukščio verpstės formos konstrukcijos bus formuojami lietuvių tautai gerai atpažįstami žemės, gyvybės, amžinybės ir vienybės simboliai.

Akmeninis devynių metrų aukščio „Vienybės medis“ stovi Vingio parke, kuriame vyko Dainų šventė ir Sąjūdžio mitingai.

„Vienybės medį“, sukomponuotą iš maisto, bus galima pamatyti Kaune, „Žalgirio“ arenoje, parodoje „Rinkis prekę lietuvišką 2014“, jau spalio 10 d. 10 val. Žemės ūkio ministerijos stende.

Žemės ūkio ministerijos informacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top