Pradinis / Lietuviai svetur / Lietuvos dizainerių darbai pristatyti Niujorko architektų ir dizainerių bendruomenei

Lietuvos dizainerių darbai pristatyti Niujorko architektų ir dizainerių bendruomenei

2015 m. rugpjūčio 26 d. Niujorke, projektavimo ir dizaino įmonėje „Design Republic“, surengtas mados dizainerių iš Lietuvos Jolantos Talaikytės ir Renatos Maldutienės darbų pristatymas.

Atidarydamas renginį, Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Niujorke Julius Pranevičius pasidžiaugė, kad Lietuvos kūrėjai sulaukia pripažinimo Niujorke, o jų dėka Lietuva prisistato kaip kūrybinga ir dinamiška valstybė. Jis gausiai susirinkusius lankytojus taip pat pakvietė atvykti į Lietuvą, susipažinti su galimybėmis Lietuvoje plėtoti verslą mados srityje.

Per parodos atidarymą susirinkusiuosius taip pat pasveikino Niujorko lietuvių bendruomenės pirmininkas Algirdas Grybas. Jis pasidžiaugė lietuvių profesionalų Niujorke organizacijos veikla. „Lietuviai ir lietuvių kilmės asmenys savo veikla garsina Lietuvą“, – pažymėjo A. Grybas.

Eksponuojama paroda „Gyvenimo spalvos“ – tai eksperimentas, kūrybinė laboratorija, susidedanti iš dviejų dalių: Vilniaus dailės akademijos Kostiumo dizaino katedros dėstytojos prof. J. Talaikytės mados kolekcijos „Moters širdis“ ir tos pačios katedros dėstytojos doc. R. Maldutienės meninio projekto „Sėslių spalvų istorija“.

Autorinę J. Talaikytės kolekcijos „Moters širdis“ dalį sudaro mados kostiumai ir aksesuarai, kurie kaip simboliai įprasmina žmogaus gyvenimo spalvas, emocijas ir jausmus.

R. Maldutienė ekspozicijoje „Sėslių spalvų istorija“ pristatė 7 kostiumus – interpretacijas tyrimų tema, jie yra tarsi autorės apmąstymų ir patirties koncentratas. Kiekvienas jų atspindi skirtingą Lietuvos valstybės istorinį laikotarpį (nuo XV iki XXI amžiaus), skirtingą istorinę asmenybę ar personifikaciją, skirtingą simbolinę spalvą ir visą 7 spalvų spektrą.

ny.mfa.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top