Pradinis / Aktualijos / Lietuvos šokėjams – pasaulio čempionato sidabras

Lietuvos šokėjams – pasaulio čempionato sidabras

Tokio įelektrinto pasaulio čempionato finalo seniai nebuvo. WDSF suaugusiųjų standartinių šokių pasaulio pirmenybių finalinė kova nepaliko abejingų sportinių šokių gerbėjų – nei arenoje, nei prie ekranų. Visa Italijos Riminio miesto renginių erdvė „Rimini Fiera, kurioje ir vyko šis turnyras, vėlų sekmadienio vakarą skilo į dvi stovyklas: palaikančiuosius Lietuvos ir palaikančiuosius Italijos šokėjus.

„Move!“ nuotrauka

2022 m. pasaulio čempionato galutinėje įskaitoje Lietuvos šokėjai Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė (Kauno „Kaspinas“) teisėjų buvo įvertinti 2-ąja vieta.

Nuo čempionato ketvirtfinalio sportininkus pradėjus vertinti pagal absoliučią sistemą užtikrintai pirmavo E. ir I. Sodeikos. Ketvirtfinalyje jie surinko 191,450 balo ir aplenkė antroje vietoje buvusius Italijos šokėjus Frančesko Galupo ir Deborą Pačini 1,386 balo. Pusfinalyje Evaldas ir Ieva surinko 191,982 balo, o Frančesko ir Debora – 190,748 (skirtumas – 1,234 balo).

Lietuvos sportininkų ilgametis pranašumas prieš varžovus iš Italijos dramatiškai pradėjo tirpti, skelbiant pirmuosius teisėjų vertinimus finale.

Už pirmąjį solo šokį – Vienos valsą – italai gavo 38,792 balo, o mūsiškiai – 38,533 balo (skirtumas – 0,259). Atlikus lėtą valsą ir tango, paaiškėjo, kad abu šokius laimėjo E. ir I. Sodeikos: atitinkamai 0,198 ir 0,034 balo skirtumu. Taigi, po trijų šokių vis dar pirmavo F. Galupo ir D. Pačini – 0,027 balo skirtumu.

Antrasis solo šokis – lėtas fokstrotas – italams leido sustiprinti savo pirmaujančią poziciją: 38,749 balo prieš 38,458 balo. Po keturių šokių italų vertinimas už lietuvių buvo didesnis 0,318 balo.

Kvikstepą laimėjo Evaldas ir Ieva: 38,534 prieš 38,334. Taigi, laimėję tris šokius iš penkių, bet surinkę 0,118 balo mažiau, Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė buvo apdovanoti sidabro medaliais.

Nors, kaip jau įprasta Italijoje, saviškius palaikė labai triukšminga sirgalių komanda, jiems nenusileido tiek iš Lietuvos atvykę E. ir I. Sodeikų palaikytojai, tiek kitų šalių šokėjai, treneriai, žiūrovai. Finalo kvikstepas buvo atliekamas šiems ne tik stovint, bet ir klūpint prie aikštelės, o sportininkams dėl sirgalių keliamo triukšmo buvo sunku girdėti muziką.

Žinoma, po tokio įtempto finalo netrukus pasigirdo svarstymai tiek dėl absoliučios vertinimo sistemos efektyvumo, tiek dėl teisėjų atrankos kriterijų.

Pasaulio čempionate teisėjavo Anglijos, Vokietijos, Rumunijos, Prancūzijos, Japonijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Čekijos, Lenkijos ir Estijos vertintojai. Komisijoje dirbo ir Lietuvos teisėja Daiva Dackevičienė.

Šiame teisėjų korpuse išsiskyrė Anglijos vertintojo balai – beveik visi jo dviem pirmosioms poroms skirti vertinimai buvo išbraukti dėl pernelyg didelio skirtumo nuo vidurkio. Mūsų šokėjams kai kuriuose šokiuose šis teisėjas skyrė 6 ar 7 balus, o kiti teisėjai juos vertino dešimtukais.

Aštri dvikova dėl pirmosios pasaulio čempionato vietos kiek užgožė kitus finalo šokėjus. „Mes labai džiaugiamės savo pirmuoju pasaulio čempionato medaliu! O ta energija, kuri tvyrojo aikštelėje ir aplink ją… Stengėmės išnaudoti atmosferą ir sušokti kaip galima geriau“, – kalbėjo bronzos medalių laimėtojai Tomas Fainšil ir Violeta Fainšil, atstovaujantys Vokietijai.

Ketvirtieji šiame čempionate buvo Rares Cojoc ir Andrea Matei iš Rumunijos, penktieji – Vadim Shurin ir Anastasia Meshkova, atstovaujantys Latvijai, šeštieji – Dariusz Mycka ir Madara Freiberga iš Lenkijos.

Kiek netikėtai už finalo ribos liko Danijos sportininkai Dmitrij Kolobov ir Signe Busk (7-oji vieta).

Ir iš karto po jų bendroje rezultatų lentelėje – Lietuvos vicečempionai Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė (Kauno „Kaspinas“) su 172,968 balo. Duetas per pastaruosius metus labai pagerino ne tik savo šokį, bet ir rezultatus. 2021 m. pasaulio čempionate jie buvo 14 – pirmieji nepatekę į pusfinalį, o šiais metais jau tik žingsnis tebuvo likęs iki finalo – 8-oji vieta.

Atsižvelgiant į teisėjų vertinimus, geriausiai G. Kalašnikovui ir D. Šemeškevičiūtei sekmadienį sekėsi atlikti valsus – tiek lėtą, tiek Vienos.

Iš viso pasaulio čempionate šoko 59 poros, o varžybų vaizdo įrašą galima pasižiūrėti portale http://www.DanceSportTotal.com

www.dancesport.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top