Pradinis / Žmonės / Linui Adomaičiui – 47-eri: atskleidė įsimintiniausias gimimo dienos istorijas

Linui Adomaičiui – 47-eri: atskleidė įsimintiniausias gimimo dienos istorijas

Atlikėjas Linas Adomaitis savo 47-ąją gimimo dieną su šeima pasitinka saulėtoje Fuerteventūros saloje. Nors Linas gimtadienių nesureikšmina, neretai būtent šią dieną jį lydi įvairūs nuotykiai ir kelionės. Muzikantas dalijasi pačiomis įsimintiniausiomis gimimo dienos istorijomis.

Linas Adomaitis Karibuose 2007 m.

„Antrus metus iš eilės gimtadienį pasitinku jaukioje Fuerteventūros saloje. Praėjusiais metais žmona nusivedė į restoraną, jame pats šefas, trumpam išjungęs šviesas, iškilmingai įnešė sultingą kepsnį su įsmeigta žvakute. O visi restorano lankytojai ispaniškai sudainavo man „Ilgiausių metų“. Tą vakarą jaučiausi labai laimingas ir dėkingas žmonai“, – prisimena atlikėjas.

Šiemet Lino gimtadienis sutampa su antrąja Velykų diena, todėl ilgąjį savaitgalį Adomaičių šeimoje progų švęsti tikrai netrūksta. „Neįsivaizduoju, kas manęs laukia šį vakarą, bet manau, kad ir nereikia visko žinoti. Juk taip žymiai įdomiau gyventi. Nesureikšminu savo gimtadienių – galbūt dėl to jie ir tampa reikšmingi bei įsimintini?“ – svarsto muzikos prodiuseris.

Jau daugybę metų Linas su šeima tokiu metų laiku leidžiasi į keliones, kaip pats sako, „sutrumpinti žiemos“. Todėl savo gimtadienį dažnai pasitinka toli nuo namų. O kur kelionės – ten ir nuotykiai. Atlikėjas dalijasi šešiomis gimimo dienos istorijomis, kurios labiausiai įsirėžė į atmintį.

Laimingi laiko neskaičiuoja

„2007 metais atsidūriau mažiausioje savo matytoje saloje Karibų jūroje. Tai buvo Šuns sala, kurioje gyvena tik vienas senyvo amžiaus indėnas su žmona. Kaip tik ten – baltutėlio smėlio ir apie 30-ies palmių oazėje – pasitikau egzotiškiausią savo gimtadienį. Tą rytą priėjau prie indėno ir pasakiau, kad šiandien mano gimtadienis. Šis man atsakė „gerai“ ir nuėjo. Aš jį pavijau ir paklausiau, kiek jam metų. Senukas gerai pagalvojo ir atsakė: „Tiksliai nepamenu… 60, 70 arba 80. Bet man svarbu ne metai, o kaip jaučiuosi.“ Vėliau dviese tyloje žvejojome visokiausias man nematytas žuvis ir gurkšnojom ant laužo ugnies virtą kavą. Tas gimtadienis ir visa kelionė turėjo didelę įtaką mano požiūriui į gyvenimą“, – prisimena Linas.

Pati geriausia dovana

„2009 metais savo gimtadienio rytą pasipiršau mylimajai, o jos ištartas „TAIP“ man buvo pati didžiausia dovana. Kai mergina su džiaugsmo ašaromis žvelgia į sužadėtuvių žiedą ant savo rankos – tai yra kažkas tokio, ką žodžiais nusakyti sunku. Niekada nepamiršiu šio žvilgsnio. O jei pamiršiu – žmona primins“, – šypsosi atlikėjas.

Nauja pradžia

„Gimtadienis 2012 metais man buvo ypač svarbus, nes jį sutikau scenoje, pristatydamas savo solinį albumą „Floating to You“. Tai buvo pirmasis mano savarankiškai, be leidybinių kompanijų, išleistas albumas, jį laikau labai reikšmingu žingsniu savo muzikiniame kelyje. Pamenu, kad tais metais kartu su žmona Irma atsisakėme visų kelionių, o savo energiją ir laiką skyrėme muzikai, sceninei veiklai ir tolesnei strategijai. Man ši gimimo diena visada primins naują, laisvą ir nepriklausomą muzikinės veiklos etapą, atvedusį iki šiandienos – kai mano naujų albumų gimtadieniai ir koncertinė veikla yra mūsų pačių rankose“, – atvirauja muzikantas.

Lino gimtadienis scenoje. Albumo pristatymas 2012 m.

Žvaigždė tarp žvaigždžių

„2015-aisiais gimimo dieną sutikau Karibų jūros saloje pavadinimu Estrella (liet. Žvaigždė), kurios krantuose gali išvysti šimtus jūrų žvaigždžių. Sala nedidelė, jai pėsčiomis apeiti užtektų vos penkių minučių, o visi jos gyventojai – viso labo viena šeima. Sėdėjome ant jūros kranto kūrendami laužą su salos šeimininkais indėnais, ir mano draugas Emanuelis mirktelėjo akį: „Linai, tu – žvaigždė, todėl tau privaloma gimtadienį švęsti Žvaigždės saloje.“ Man ši jo frazė labai įsiminė, nes būtent tos gimimo dienos proga žmona Irma man padovanojo tikrą žvaigždę danguje, kuri vadinasi Linas Adomaitis. Ji nuostabiai šviečia Lūšies žvaigždyne. Turbūt galėčiau sakyti, kad per tą gimtadienį išties buvau „sužvaigždėjęs“. Gerai, kad būtent tokia forma“, – juokiasi Linas.

Linas Adomaitis su draugu Emanueliu. Karibai, 2015 m.
Linas ir Irma. Žvaigždės sala, Karibai

Sveikinimas nuo Žemės ir Saulės

„2018 metų gimimo diena man taip pat labai įsirėžė į atmintį, nes tą rytą buvome pažadinti tikrų tikriausio žemės drebėjimo egzotiškoje Čilėje. Langai tartėjo, stogas siūbavo ir sklido toks gilus ir žemas garsas, kokio niekada nebuvau girdėjęs. Prabudęs pažvelgiau į laikrodį ir dar labiau nustebau: juk Lietuvos laiku gimiau būtent tą minutę. Žmona sakė, kad mane pasveikino pati Žemė. Tą akimirką buvome ne juokais išsigandę, tačiau, anot vietinių, tai nebuvo stiprus žemės drebėjimas. Jie kalbėjo, kad dėl tokio žemės drebėjimo nė kojos iš lovos nekelia, na, o mums tai buvo labai nauja ir netikėta patirtis.

Kai tik su žmona grįžome iš tolimosios Čilės, sukvietėme visus draugus į mano gimtadienio paminėjimą restorane ir įsisiūbavus vakarėliui paprašėme visų dėmesio. Tuomet pirmą kartą viešai pranešėme, kad laukiamės vaikelio! Ši žinia mano gimtadienį padalijo į dvi dalis. Iki gerosios naujienos ir po jos. Buvo nepakartojamos emocijos, daug džiaugsmo ašarų ir šiltų apkabinimų. Visai netrukus savo pirmagimei Saulei sukūriau vieną ryškiausių dainų – „Vandenynai“. Taigi, 2018-ieji buvo kupini gausių Dievo dovanų“, – su šypsena veide pasakoja atlikėjas.

Linas ir Irma. Čilė, 2018 m.

Retas gimtadienis namuose

„Išties įsimintini buvo ir koronaviruso laikų gimtadieniai. Kartais atšvęsti gimimo dieną reikia ir namuose. Viena reikšmingiausių mano 2021 metų gimimo dienos detalių buvo tai, jog paskutinį kartą gyvai pasveikino tėtis. Amžiną atilsį jo sielai. Esu be galo dėkingas jam ir mamai už savo gimimo dieną ir apskritai už viską, ką iš jų gavau. Puikiai suprantu, kad be tėvų ir Dievo veikimo nebūtų ir gimtadienio. Tad man gimtadienis siejasi visų pirma su dėkingumu, branda, džiaugsmu, išmoktomis pamokomis, artimaisiais, draugais ir tikrosiomis dovanomis“, – priduria Linas.

Fuerteventūroje gimimo dieną pasitinkantis atlikėjas ten ne tik mėgaujasi saule, bet ir ruošiasi įspūdingam koncertui. Pasisėmęs kūrybinių jėgų Atlanto vandenyno saloje, L. Adomaitis kartu su Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO jau šią vasarą nudžiugins klausytojus, liepos 14 dieną Palangos koncertų salėje sukurdamas tikrą muzikos garsų „Vandenyną“.

Linas su tėčiu Algirdu. Kaunas, 2021 m.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top