Pradinis / Grožis ir mada / Maroke gyvenusi drabužių dizainerė į lietuvaičių spintas įneša ryškių spalvų: „Afrikoje apstu drąsos dėvėti tai, kas Lietuvoje nebūdinga“

Maroke gyvenusi drabužių dizainerė į lietuvaičių spintas įneša ryškių spalvų: „Afrikoje apstu drąsos dėvėti tai, kas Lietuvoje nebūdinga“

Dešimtmetį saulėtame Maroke praleidusi drabužių dizainerė Greta Jaraitė tvirtina, jog rytietiškame krašte požiūris į madą yra itin svarbus, mat šioje šalyje reikšmingą vaidmenį atlieka tekstilės pramonė. Dizainerė teigia, jog būtent tai ją ir paskatino sugrįžus į Lietuvą pradėti nuosavą verslą ir į lietuvių spintas įnešti daugiau ryškių spalvų bei drąsos išsiskirti iš minios.

Drabužių dizainerė ir jau kelerius metus sėkmingai gyvuojančio prekių ženklo „Jaras_suit“ įkūrėja Greta Jaraitė pasakoja, jog visad domėjosi mada, tačiau gyvenimas rytietiškos kultūros šalyje šią aistrą dar sustiprino. Dešimtmetį gyvendama saulėtame Maroke, Greta turėjo galimybę iš arti pažinti kitos šalies kultūrą, susipažinti su ten puoselėjamais papročiais ir tradicijomis, pajusti Afrikos valstybėms būdingą gyvenimo būdą ir skirtumus nuo įprasto gimtojoje šalyje.

„Visada buvau linkusi į grožį, estetiką ir meną, todėl niekada savęs neįsivaizdavau jokioje kitoje srityje. Žinoma, tie, kurie mane pažįsta asmeniškai, žino, jog esu tvirto, ambicingo ir net kartais pernelyg tiesmukiško charakterio moteris, todėl polinkis į meną gali atrodyti dviprasmiškai. Vis dėlto toks būdas formavosi per daugybę patirčių, kelionių ir jose sutiktų be galo įdomių ir skirtingų žmonių. Dešimtmetį gyvenau Maroke. Tai spalvinga Afrikos šalis, ryškų atspalvį palikusi ir mano gyvenime. Šioje karalystėje buvo be proto įdomu augti kaip asmenybei, kaip moteriai, mokytis iš kitokios nei Lietuvoje kultūros ir lygiai taip pat suprasti, ko nesimokyti ir nepripažinti“, ‒ pasakoja moteris.

Anot Gretos, Marokas tikrai spalvinga šalis. Kiekvienas čia apsilankęs pritartų, jog net skirtingi miestai turi savo atspalvius, o keliaujant po šią šalį susidėlioja įvairiaspalvė mozaika, spinduliuojanti rytietiška kultūra ir drąsa gyventi spalvotai. Drabužių dizainerė pripažįsta, kad Lietuvoje vyrauja per daug pilkos ir niūrios spalvos, žmonės linkę rinktis kuklius ir saugius derinius, todėl grįžusi į gimtąją šalį nutarė į lietuvaičių spintas įnešti saulėtame Maroke atrastas ryškias spalvas.

„Spalvingajame Maroke, kur mada yra itin ryški ir svarbi, teko dirbti su ne vienu dizaineriu bei fotografu, dalyvauti galybėje mados šou, įvairiausiuose renginiuose. Kelerius metus dirbau su Paryžiuje garsiu prekių ženklu, gaminamu būtent Maroke, kur susipynusi rytietiška kultūra, spalvingumas ir ryškumas su prancūziška elegancija. Būtent tai labiausiai ir įkvėpė pradėti savo kostiumų liniją“, ‒ atvirauja dizainerė.

Griežto kirpimo ir plataus silueto oversized stiliaus kostiumus kurianti Greta neslepia, jog, prieš įgyvendinant gyvenimo svajonę, būta dvejonių. Viena tokių kilo ir dėl prekių ženklo vardo pasirinkimo. Tačiau moteris pasakoja, jog ir čia ją aplankė marokietiška aura ir padėjo tinkamai pasirinkti.

„Prekių ženklo vardas gimė per naktį. Ilgai dėl jo blaškiausi, negalėjau apsispręsti, tačiau viskas įvyko kaip tikroje marokietiškoje pasakoje, kai užmerki akis ir stebuklingas džinas pakužda, kaip viskas turi būti. Visada žavėjausi savo šeimos trumpa, aiškia ir konkrečia pavarde, todėl niekas kitas manęs negali geriau atspindėti nei mano pačios šeimos vardas. O šalia to angliškas žodis aiškiai pasako, jog tai – kostiumų linija“, ‒ teigia G. Jaraitė.

Dešimtmetį Maroke dirbusi ir iš arti prisilietusi prie vietinių rankomis gaminamų audinių bei kitų rankų darbo kūrinių, dizainerė sako aiškiai išsigryninusi viziją, kokia yra moteris, dėvinti jos kurtus kostiumus.

„Grįžusi į gimtąją šalį, norėjau iš saulėtosios Afrikos čia atvežti daugiau be galo ryškių spalvų, drąsos dėvėti tai, kas nebūdinga kuklesnei lietuviškai kultūrai. Noriu, kad mano kurtais drabužiais pasipuošusios moterys atkreiptų aplinkinių žvilgsnius, esant bet kokiam orui, žaismingai ir kartu elegantiškai žvelgtų į madą ir nebijotų išsiskirti iš minios“, ‒ teigia G. Jaraitė.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top