Pradinis / Aktualijos / Prezidentui Valdui Adamkui įteiktas Seimo apdovanojimas – Aleksandro Stulginskio žvaigždė

Prezidentui Valdui Adamkui įteiktas Seimo apdovanojimas – Aleksandro Stulginskio žvaigždė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį Seime pagerbė Prezidentą Valdą Adamkų, kuriam buvo įteiktas Seimo apdovanojimas – Aleksandro Stulginskio žvaigždė.

Šalies vadovas priminė nuostabią įdomaus ir turiningo Prezidento Valdo Adamkaus gyvenimo istoriją, kuri sujungė okupacijų atskirtas nepriklausomos Lietuvos epochas. Tarpukario Lietuvoje pradėjęs aktyvaus piliečio ir veiklaus patrioto kelią, Prezidentas Valdas Adamkus ir ilgus dešimtmečius trukusios okupacijos metais tikėjo, kad Lietuva bus laisva, ir atkakliai veikė laisvajame pasaulyje, siekdamas teisingumo savo Tėvynei. Aktyviai dalyvavęs Lietuvos Atgimime, Prezidentas V. Adamkus vėliau buvo išrinktas antruoju atkurtos valstybės vadovu.

„Būdamas politikoje, tapęs valstybės vadovu, Jūs išlaikėte aukštą moralumo standartą, visada išlikote žmogumi, kuris atjaučia, kuris supranta, išgyvena, piktinasi dėl neteisybės, o tik vėliau tas, kuris rūpinasi bendruomeniniais visos valstybės reikalais“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pažymėjo, kad Prezidentas V. Adamkus iki šiol nuolat lankosi Prezidento rūmuose – ir toliau rūpinasi Lietuvos, jos žmonių problemomis ir reikalais.

„Daug kas vietoje Jūsų galėtų pasakyti: „Jau pakėliau savo didžiąją naštą, garbingai ją nešiau, dabar galiu pailsėti.“ Tik ne Jūs, Prezidente Valdai Adamkau. Daug kas galėtų pasakyti: „Dalyvavau nepaprastai svarbiuose, istoriniuose Lietuvos valstybės įvykiuose – priimant ją į NATO, į ES, – jau nuveikiau gerokai daugiau, nei įmanoma nuveikti per vieną gyvenimą, ir galiu pailsėti. Tik ne Jūs, Prezidente“, – kalbėjo šalies vadovas.

Prezidentas palinkėjo garbingą Seimo apdovanojimą gavusiam Prezidentui V. Adamkui, kad Lietuva dar ilgai galėtų džiaugtis jo visuomenine veikla.

„Matydamas Jūsų jaunatvišką stotą, džiaugiuosi ir esu tikras, kad Jūs ir toliau būsite kartu su mumis visomis prasmėmis. Ir problemose, ir džiaugsmuose, ir brėžiant ateities kontūrus. Kai tai suprantu, man tampa gera, aš pasijuntu saugiau. Jūsų visuomeninis gyvenimas yra pavyzdys kiekvienam iš mūsų“, – sakė Prezidentas.

Prezidento komunikacijos grupės inf.

R. Dačkaus nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top