Pradinis / Grožis ir mada / Menininkė Evelina Šumilovaitė savo pirmosios parodos darbus skyrė kilniam tikslui

Menininkė Evelina Šumilovaitė savo pirmosios parodos darbus skyrė kilniam tikslui

Fotomenininkė Evelina Šumilovaitė surengė pirmąją savo autorinių darbų parodą „Femme“, dedikuotą moterims, o už visus trylika eksponuotų portretų aukcione gautas lėšas skyrė Kauno apskrities moterų sveikatos draugijai „Alma“.

Svetingumo komplekse „Monte Pacis“ surengtoje moteriškumo šventėje pristatytas fotodrobes įsigijo ir ne vienas žinomas žmogus – net trijų savininke tapo verslininkė Inga Budrienė, o kūrinį „Sustingusi laike“ įsigijo plaukų stilistas Karolis Murauskas. Vienas darbas iškeliavo į švenčių vedėjo Tomo Grigaičio namus. Įsimintiną portretą, pavadintą „Ji“, įsigijo ir aukcionui vadovavęs Dainius Martinaitis. E. Šumilovaitės darbai neliko nepastebėti ir papuošalų kūrėjos Elvyros Monginienės – ji „Elvyra Design“ studijos sienas papuoš „Atokvėpiu“.

Autorinė fotografijos paroda „Femme“ – tai 5 metus fotografės E. Šumilovaitės kaupti portretai, atskleidžiantys užslėptą, dažnai pamirštą ir kiekvienoje slypintį moteriškumą, kuriuose moterys įsikūnija į visiškai naujus, neretai fantastinius personažus.

Šiandien priešais Evelinos fotoaparatą stoja tiek Lietuvos garsenybės, tiek drąsa galinčios pasigirti merginos. „Reveur fotografijos“ komandos narių dėmesys bei originalios fotosesijų idėjos –  tai moters atotrūkis nuo kasdienių rūpesčių, leidžiantis kiekvienos viduje vėl iš naujo pažadinti nuslopintą moteriškumą, meilę sau ir pasitikėjimą savimi.

Jau 7-erius metus moteris fotografuojanti menininkė neapsiriboja tik portretais, ji siekia skatinti moterų veiklumą, užimtumą, prisidėti prie pagalbos joms.

Pardavus visus parodoje eksponuotus darbus iš viso surinkta dagiau nei 1400 eurų. Už šią sumą krūties vėžiu sergančioms moterims bus nupirktos jų savijautą pagerinsiančios priemonės. Siekdama sumažinti diskomfortą ir sugrąžinti bent dalį pasitikėjimo savimi, padėti vėl save iš naujo pamilti ir tiesiog jaustis gražiai, draugija „Alma“ inicijuoja gaminių, skirtų dėvėti moterims po krūties operacijos, kūrimą ir tobulinimą. Specialaus dizaino maudymosi kostiumėliai – ne kiekvienai įkandama prabanga. Artėjant žiemai, jaučiamas specialių vitaminų stygius. Taip pat reikia paminėti ir higieninių priemonių, reikalingų sunkesnių ligonių komfortabilumui užtikrinti, trūkumą. Reabilitacijos procedūros, kurių taip reikia moterims, sergančioms krūties vėžiu, taip pat prieinamos ne kiekvienai.

„Jau šešiolika metų mūsų šeima yra onkologinėmis ligomis sergančiųjų bendruomenės nariai. Žinome, kokia klastinga ši liga, todėl visus pirmojoje parodoje eksponuotus darbus padovanojau aukcionui“, – sakė E. Šumilovaitė.

Į renginį ji pakvietė ir tris lektores, kurių tikslas buvo paskatinti moteris net sunkiausią akimirką nenuleisti rankų, neprarasti pasitikėjimo savimi. Tarp kalbėjusiųjų buvo menininkė Jolita Vaitkutė, mados iliustratorė Anya Dee ir verslininkė Vita Žilytė.

„Nuo vaikystės mėgau išsiskirti. Nešiojau ryškiai raudonas pėdkelnes, kurios sukeldavo įvairių reakcijų. Iki šiol ryškiausiai prisimenu, kai į mokyklą atėjau plaukus paslėpusi po žaliu peruku. Tądien net buvo pailginta ilgoji pertrauka tam, kad su manimi visi norintieji galėtų nusifotografuoti“, – su šypsena prisimena Anya Dee.

Anot jos, tai tik įrodo, kad neįprastas poelgis gali ne tik būti supeiktas, bet ir sulaukti teigiamo įvertinimo, būti laikomas drąsiu.

„Ne tik madinga moteris yra laiminga. Kol visuomenė dar mokosi leisti būti savimi, reikėtų tiesiog klausyti vidinio balso. Jei norite apsivilkti keistą suknelę, taip ir padarykite!“ – sakė Anya Dee.

Ingridos Taparauskaitės nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top