Pradinis / Žmonės / Menininkė ir pasaulio rekordininkė Agnė Kišonaitė: „Nereikia eiti lengviausiu keliu“

Menininkė ir pasaulio rekordininkė Agnė Kišonaitė: „Nereikia eiti lengviausiu keliu“

Neįprastais, į Gineso bei Lietuvos rekordų knygas įrašytais meno kūriniais išgarsėjusi Agnė Kišonaitė nesustoja stebinti – po „Porsche Panameros“ pristatymui skirtos lūpdažių skulptūros ji užbaigė ir Abu Dabyje jau pristatė ne vienus metus kurtą insulino švirkštų skulptūrą „Diabetas“. Šiuo metu iš žurnalų puslapių ji kuria objektą „Skaitanti moteris“.

„Porsche Panamera“ pristatymui skirta lūpdažių skulptūra „Drąsa“. R. Einingytes nuotr.

Garsina ne tik savo, bet ir Lietuvos vardą

Praėję metai A. Kišonaitei buvo tikrai sėkmingi: vasaros pradžioje gavusi 4 tūkst. Eur „Švyturio“ Klaipėdos ateities stipendiją“, rugpjūčio mėnesį ji jau buvo pakviesta dalyvauti vienos Prahos modernaus meno galerijos projekte.

Menininkei reikėjo sukurti kūrinį, kuris būtų eksponuojamas naujojo „Porsche Panameros“ modelio pristatyme. Tai ji ir padarė – „Drąsa“ pavadintas kūrinys eksponuotas automobilio pristatyme ir parduotas vėliau surengtame aukcione – gauti pinigai skirti labdarai.

„Sukūriau arklio galvą iš beveik 700 lūpdažių tūtelių. Šis projektas buvo išrinktas geriausiu ten eksponuotu kūriniu. Tuo tikrai didžiuojuosi. Iš viso dalyvavo aštuoni menininkai iš Europos. Man pavyko pagarsinti ne tik savo, bet ir Lietuvos vardą“, – pasakoja pašnekovė.

Dirba nuolatos

Nemenkas iššūkis buvo sukurti insulino švirkštų skulptūrą „Diabetas“. Nors tokio kūrinio idėja gimė jau seniai, tačiau Agnei trūko medžiagos – insulino švirkštų. Teko prašyti žmonių paaukoti švirkštų skulptūrai kurti.

„Dėjau visas pastangas ir ją užbaigiau. Pavyko skulptūrą eksponuoti Abu Dabyje. Tai buvo didelis renginys, susirinko žmonės iš viso pasaulio. Skulptūra labai domėjosi endokrinologai. O dabar toliau tapau paveikslus ir darau naują meno projektą. Turiu rankose susukusi tūtą ir pasidėjusi telefoną ant stalo kalbu per garsiakalbį“, – juokiasi dirbti nenustojanti menininkė.

A. Kišonaitės kurta insulino švirkštų skulptūra „Diabetas“. I. Silenkovos nuotr.

Kantrybė – viena svarbiausių menininko savybių

A.Kišonaitė pasakoja, kad įgyvendinant idėjas vienas svarbiausių dalykų yra kantrybė. „Mano kūrybos procesas trunka labai ilgai. Visą laiką esu už kokybę, profesionalumą, todėl nereikia eiti lengviausiu keliu, viešinti greitai padarytų darbų. Kūrėjo kelias yra labai ilgas“, – įsitikinusi pašnekovė.

Anot jos, pernykštis „Švyturio“ Klaipėdos ateities stipendijos“ laimėjimas – ne pirmas gautas įvertinimas, tačiau jis patvirtino, kad ji eina tinkamu keliu.

„Apskritai, kai tu esi jaunas kūrėjas, labai reikia palaikymo. Finansinė pusė taip pat reikšminga: kuo daugiau tokių stipendijų, tuo jauniesiems kūrėjams turėtų būti lengviau įsivažiuoti, kurti meno kūrinius, juos pristatyti. Sukurti kūrinį yra viena dalis, tačiau daug priklauso ir nuo eksponavimo, viešinimo“, – teigia menininkė.

 Naujausi A. Kišonaitės darbai:

 • Sukurtas meno objektas iš lūpdažių „Drąsa“.
 • Projektas „Apple as a city“ pateko į trumpąjį konkurso „Hirosaki apple design award“ sąrašą ir buvo eksponuojamas Japonijoje.
 • Sukurtas tapybos rinkinys bei internetiniai mokymai suaugusiesiems „Aš noriu tapyti“.
 • Insulino švirkštų skulptūra „Diabetas“ eksponuota IDF kongrese Abu Dabyje.
 • Sukurtas drugelis (2×2 m) iš žaliųjų citrinų vaisių. Kūrybos procesas pademonstruotas filmuojant reklamą Stokholme.
 • Iš panaudotų kavos kapsulių sukurtas meno objektas „Karūna“.
 • Išleistas tapybos rinkinys bei vaizdo mokymai vaikams „Aš tapau“.
 • Nutapyti 5 paveikslai.
 • Kilimas „Sniegena“ bei koliažas „Šiuolaikinės lietuvaitės“ eksponuoti parodoje „Lietuva 100 Eesti“ Estijoje, Pernu mieste.
 • Kilimas „Sniegena“ eksponuotas parodoje „Geras dizainas 2012–2017“.
 • Baigiamas senų žurnalų puslapių tūtų meno objektas „Skaitanti moteris“.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top