Pradinis / Aktualijos / Naujas sprendimas: visi keliautojai savo duomenis NVSC turės pateikti elektroniniu būdu

Naujas sprendimas: visi keliautojai savo duomenis NVSC turės pateikti elektroniniu būdu

Kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas nuo šiol savo asmens duomenis  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams turės pateikti elektroniniu būdu. Dar prieš įlipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą ar traukinį žmogus turės užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – pateikti įlaipinimo į transporto priemonę metu.  

Tokiu atveju, jei žmogus neturi mobiliojo įrenginio ar interneto prieigos, vežėjai turės sudaryti sąlygas, kad elektroninę anketą žmonės galėtų užpildyti pasinaudoję vežėjų suteiktomis priemonėmis. 

Popierinę anketą bus galima pateikti tik išimtiniais atvejais, jei dėl tikrai objektyvių priežasčių, kaip, pavyzdžiui, interneto ryšio trikdžiai ir pan., to nebus galima padaryti elektroniniu būdu. Atspausdintą anketą pildyti žmogui turi suteikti vežėjai, kurie ne vėliau nei per 1 dieną ją pateiks NVSC.

NVSC anketą galima rasti čia.

Valstybės lygmens ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, taip siekiama taupyti ir pačių žmonių, ir specialistų laiką. „Kiekvienam, laukiančiam lėktuvo, kelto ar traukinio, užpildyti anketą ir pateikti savo duomenis elektroniniu būdu užtrunka vos kelias minutes. O pildant popierinę anketą – kur kas ilgiau. Be to, tuos duomenis iš popierinių anketų tenka suvesti į informacinę sistemą, o tam reikalingi nemaži žmogiškieji resursai, kuriuos būtų galima skirti kitiems darbams, pavyzdžiui, konsultavimui“, – sako ministras A. Veryga. 

Pasak NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, iki šiol kasdien oro uostuose, jūsų uoste popierinių anketų surenkama po kelis tūkstančius. Tai labai apsunkina ir prailgina procesą, gaištamas ne tik specialistų, bet ir pačių keliautojų laikas. 

„Suprantame, kad koronavirusas nėra eilinė situacija, suprantame, kad žmonėms kyla papildomų rūpesčių, nepatogumų, tačiau visi turime prisidėti prie infekcijos plitimo prevencijos priemonių. Taip pat noriu pabrėžti, kad žmonių prašoma pateikti tuos duomenis, kurie svarbūs epidemiologiškai. Paprastai tariant, jeigu, pavyzdžiui, būtų užfiksuotas susirgimas, pateikti keliautojų duomenys leidžia iškart išsiaiškinti, kurie žmonės kelionės metu sėdėjo greta užsikrėtusiojo, įvertinti individualią jų riziką ir užkirsti kelią tolesniam infekcijos plitimui“, – sako R. Lingienė.

Anketoje žmonės turi nurodyti vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, lankytas šalis, kontaktinius duomenis, taip pat skrydžio numerį, sėdėjimo vietą lėktuve ar kelte.

Izoliuotis 14 dienų nuo atvykimo į Lietuvą dienos privaloma visiems, atvykusiems iš paveiktų teritorijų, bei užsieniečiams, atvykusiems iš trečiųjų šalių. 

Valstybės lygmens ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimas įsigalioja nuo rugsėjo 15 d., antradienio. 

Valstybės lygmens ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą rasite čia

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top