Pradinis / Aktualijos / Pasaulio miestai, palankiausi moterims verslininkėms

Pasaulio miestai, palankiausi moterims verslininkėms

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Fransiskas ir Bostonas antrus metus iš eilės išlieka potencialioms moterims verslininkėms palankiausių miestų pasaulyje penketuke. Tokius rezultatus atskleidė kasmetis „Dell“ inicijuotas tyrimas „Moterims verslininkėms palankiausių miestų indeksas“, vienintelis pasaulinis lyties aspektą apimantis indeksas, kuriame nagrinėjamas miesto gebėjimas pritraukti ir skatinti moterų įkurtų įmonių augimą bei rezultatus.

Pirmąją vietą užėmė Niujorkas – už gebėjimą potencialias moteris verslininkes pritraukti ir palaikyti sukuriant geriausiai įvertintą palankią darbinę aplinką. Toliau eilės tvarka išsirikiavo Londonas, Bostonas, San Fransiskas ir Stokholmas. Palankiausias Europos miestas pagal išvystytas technologijas – Londonas, o pagal kultūrinę aplinką – Stokholmas. O kiti du Europos miestai – Paryžius ir Berlynas – indekse įvardyti kaip vieni sparčiausiai kylantys vis į aukštesnę poziciją penkiasdešimtuke.

„Visame pasaulyje moterų verslumo lygis per 2017 m. išaugo 13 proc., tai atspindi vis daugiau moterų viešajame ir privačiame sektoriuje daugelyje regionų visame pasaulyje. Tačiau moterų valdomo verslo sėkmę vis dar gali riboti finansinės, technologinės, kultūrinės ir politinės kliūtys, – teigia Karen Quintos, „Dell“ komercijos direktorė ir vykdomoji viceprezidentė. – Tikime, kad parengta išsami palankiausių moterims verslininkėms miestų analizė bei pasiūlyti veiksmų planai dešimčiai miestų suteiks daugiau galimybių politikams ir miestų lyderiams nuo analizių pereiti prie realių veiksmų gerinant potencialioms moterims verslininkėms skirtą aplinką, o kartu ir visą globalią ekonomiką.“

9-ajame metiniame „Dell“ moterų verslininkių tinklo viršūnių susitikime (angl. Dell Women Entrepreneur Network Summit) „Dell“ paskelbė tyrimo „2017 m. moterims verslininkėms palankiausių miestų indeksas“ (angl. „2017 Women Entrepreneur Cities Index“ (WE Cities) rezultatus ir pristatė naujus praktinius įrankius, skirtus vietos valdžios institucijoms ir politikams, galinčius padėti moterims verslininkėms sėkmingai vystyti savo verslus.

Technologijų bendrovė kartu su „IHS Markit“ parengė išsamią analizę dėl kliūčių ir galimybių verslininkėms naudotis finansiniais ir naujausiais technologiniais ištekliais bei pristatė  rekomenduojamus veiksmų planus, skirtus pagerinti verslo ekosistemai moterims verslininkėms dešimtyje miestų. Tarp šių miestų – dvi Europos sostinės: Amsterdamas ir Londonas.

Šiuose veiksmų planuose apžvelgiamos stipriosios miestų sritys ir tos, kurioms reikia pokyčių, miestų valdžiai pristatyti moksliniais tyrimais ir rekomendacijomis pagrįsti sprendimai, kaip skatinti potencialias moteris verslininkes. Veiksmų planai parengti šiems miestams: Ostinui, Bostonui, Meksikui, Torontui, Londonui, Amsterdamui, Sidnėjui, Tokijui, San Paului ir Singapūrui.

„Remiantis išsamiais duomenimis ir analize, kai pašalinamos kliūtys moterų verslumui, miesto ekonominėse perspektyvose pastebimas itin didelis pakilimas, – sako „Dell“ vyriausybės reikalų viceprezidentas Crisas Turneris. – Atliktas tyrimas ir parengti veiksmų planai leidžia daryti įžvalgas ir suprasti, kurie miestai iš sąrašo gali mokytis vienas iš kito ir skatinti politinius pokyčius, siekdami pritraukti ir remti moteris verslininkes.“

Remiantis pastarųjų šešerių metų „Dell“ potencialių moterų verslininkių tyrimų duomenimis, nustatytos penkios svarbios miesto ypatybių kategorijos: kapitalas, technologijos, talentai, kultūra ir rinka. Šios kategorijos suskirstytos į dvi grupes – darbinę aplinką ir palankią aplinką. Bendrą įvertinimą sudaro 72 rodikliai, iš kurių 45, t. y. beveik du trečdaliai, apima lyties aspektą. Individualūs rodikliai suskirstyti pagal keturis kriterijus: tinkamumą, pagrindinių duomenų kokybę, indekso unikalumą ir lyties aspektą.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top