RFID blokuojantys produktai žada išspręsti problemas su piniginėmis ir pasų dangteliais, ribojančiais RFID nuskaitymą, tačiau verta atidžiau panagrinėti, ar ši technologija iš tikrųjų yra efektyvi. Kas yra RFID blokavimas ir ar jo reikia, kad būtumėte saugūs?

Kas yra RFID? RFID reiškia „radijo dažnio identifikavimas“. Kreditinės kortelės ir pasai naudoja RFID technologiją, leidžiančią aparatams juos nuskaityti iš nedidelio atstumo. Būtent ši sistema palengvina bekontakčius mokėjimus ir kai kurie nerimauja dėl nusikalstamo manipuliavimo, kad šalia stovintis nusikaltėlis gali slapta pasiekti jų kortelės RFID funkciją. Vadinamųjų „nugriebimo“ išpuolių metu vagis teoriškai gali pasiimti pinigus iš aukos sąskaitos, kai jis eina gatve arba laukia parduotuvės eilės.
Kita rizika yra tapatybės vagystė – nusikaltimas, galintis persekioti aukas ilgus metus po to, kai iš pradžių buvo pavogti jų duomenys. Ar tylus užpuolikas galėtų nuskaityti jūsų pasą arba kredito kortelę, ieškodamas neskelbtinos informacijos, ir apsimesti jumis internete? Įmonės, parduodančios RFID produktus, teigia turinčios sprendimą. Ar RFID blokavimas tikrai veikia? RFID blokuojančios medžiagos gali veiksmingai užkirsti kelią kortelės ar paso nuskaitymo funkcijai, o gaminių, turinčių šią funkciją, asortimentas nuolat auga. Viskas, pradedant piniginėmis ir baigiant vandeniui nepralaidžiomis fanny pakuotėmis, dabar palaiko RFID blokavimo galimybes. Anglies pluošto arba aliuminio sluoksnis gali apsaugoti jus nuo bekontakčių atakų, ir tai yra pagrindinis kai kurių prekių pardavimo taškas. Žinoma, jums nereikia investuoti į dizainerio sukurtą rankinę su integruotu aliuminio lakštu. Piniginės internetu turi labai didelį pasirinkimą už visiems prieinamas kainas. Tyrimai rodo, kad storas alavo folijos sluoksnis iš jūsų virtuvės taip pat bus veiksmingas. Tačiau nesvarbu, ar perkate RFID blokatorių, ar kuriate patys, kyla klausimas: ar jums jo tikrai reikia?
Teigiama, kad „bekontakčiai nusikaltimai“ gali sukelti finansinių nuostolių, ir tai visiškai tiesa. Problema ta, kad tyrimai šiems teiginiams pagrįsti nepateikia įtikinamų RFID blokavimo priežasčių. Jei auka praranda pinigus per „bekontaktį“ įvykį, tai beveik visada yra dėl to, kad iš jos buvo fiziškai pavogta kortelė. Net jei taip atsitiktų, žala retai būna didelė, nes bekontaktėmis kortelėmis įsigyjant pirkinius leidžiama atsiskaityti palyginti maža suma.
Partnerio turinys