Pradinis / Augalų pasaulis / Populiariausi laistymo sprendimai: kurį pasirinkti?

Populiariausi laistymo sprendimai: kurį pasirinkti?

Atėjęs šiltasis sezonas dažniausiai atneša ne tik malonesnius orus, bet ir papildomas pareigas – ypač tuomet, jei turime sodą ar daržą. Tokiais atvejais tenka pasirūpinti, jog sodiniai gautų pakankamai trąšų, o svarbiausia – vandens. Net ir esant pakankamai lietingam sezonui, be papildomo augalų laistymo dažniausiai nepavyksta išsiversti, tačiau į pagalbą tokiais atvejais galima pasitelkti skirtingus laistymo sprendimus. Šį kartą pakalbėsime apie populiariausius iš jų.

Laistytuvai

Tai – neabejotinai patys paprasčiausi laistymo reikmenys, kuriuos galima rasti daugelio kieme ar sode. Didžiausias laistytuvų privalumas tas, jog jie nereikalauja jokio specifinio pasiruošimo ir visiškai neapriboja vietos prasme: įpylus į juos vandens, galima nunešti net ir pas kaimyną. Be to, tokie gaminiai nereikalauja didelių investicijų – paprasčiausius jų modelius galima įsigyti vos už kelis eurus.

Tiesa, kalbant apie efektyvumą, laistant didesnius augalų plotus, toks sprendimas tikrai nebus pats patogiausias – laistytuvą nuolat teks pripildyti vandens, tad turėsite nemažai pasivaikščioti. O jei įsigysite talpesnį modelį, nešioti vandenį gali būti šiek tiek sunku. Vis dėlto, jeigu ieškote būdų, kaip efektyviai palaistyti gėlyną ar kelias nedideles lysves darže, laistytuvo tokiems tikslams tikrai turėtų pakakti.

Laistymo žarnos

Šie laistymo reikmenys didesniems sodo ar daržo plotams yra pasirenkami kur kas dažniau. Nors, palyginti su laistytuvais, išlaidų tokios prekės pareikalaus kiek daugiau, vėliau galėsite mėgautis kur kas didesniu komfortu. Žarnomis nuolat teka srovė, tad be jokių papildomų vaikščiojimų galima palaistyti visus augalus – toks procesas yra gerokai efektyvesnis. Tačiau tokiu atveju reikėtų atkreipti dėmesį, jog jus ribos žarnos ilgis, tad dar pasirinkimo procese turėtumėte apskaičiuoti, kokio dydžio modelio jums prireiks.

Kartais teigiama, kad laistymo žarnos yra sunkios ir nepatogios naudoti. Jei ir jūs turite tokią nuomonę, tikėtina, kad susidūrėte su senesniais jų modeliais. Daugelis šiuolaikiškų gaminių turi išsitempiantį mechanizmą, kuris pailgėja tuomet, kai žarna pradeda tekėti vanduo, o paskui sugrįžta į pradinę padėtį. Be to, kartu su žarnomis dažnai komplektuojami ir kelias skirtingas funkcijas atliekantys purkštukai. Jie gali būti pritaikomi tiek jautresnių augalų lapams, tiek sodo technikai plauti. Žinoma, nereikėtų tikėtis tokios galios, kokią gali pasiūlyti aukšto slėgio plovykla, tačiau vis vien turėsite daugiau galimybių.

Laistymo sistemos

Tikriausiai jau ne kartą esate susidūrę su šiuolaikinių technologijų teikiamais privalumais, leidžiančiais gerokai palengvinti įvairiausius darbus. Jei norite pamiršti ir laistymą, taip pat turėsite tokią galimybę. Laistymo sistemos jūsų augalus palaistys automatiškai, taip taupydamos brangų laiką. Be to, kiekvienas produktas gaus vienodą kiekį vandens, taigi pavyks sumažinti ir išnaudojamus jo resursus. Kaip privalumą verta paminėti ir tai, jog laistymo sistema vandenį tiekia tiesiai į šaknų sistemą, tad jo pasisavinimas yra kur kas geresnis.

Lyginant su kitais tipais, tokie prietaisai pareikalaus kiek didesnių investicijų, tačiau, atsižvelgiant į visus suteikiamus privalumus, jos tikrai netruks atsipirkti. Klaidinga manyti, kad tokią sistemą verta integruoti tik didesniuose sodinių plotuose: jei norite mėgautis papildomu komfortu, šiuos prietaisus galima pritaikyti kad ir nedideliam gėlynui. Spauskite čia, jei norite iš arčiau apžiūrėti šios produkcijos įvairovę.

Visos šios laistymui pritaikytos prekės yra labai skirtingos, taigi tiksliai žinodami, ko reikia būtent jums, turėtumėte pakankamai lengvai priimti visus lūkesčius pateisinsiantį sprendimą. Iš arčiau su šiais gaminiais galite susipažinti užsukę į Pigu.lt el. parduotuvę ar tiesiog spustelėję ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/sodo-prekes-gyvunams/laistymo-sistemos-zarnos-laistytuvai.

PR

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top