Pradinis / Aktualijos / Prezidentas JAV lietuviams: „Lietuva yra ne geografinė teritorija, o jausmas, kurį kiekvienas lietuvis nešiojasi širdyje“

Prezidentas JAV lietuviams: „Lietuva yra ne geografinė teritorija, o jausmas, kurį kiekvienas lietuvis nešiojasi širdyje“

Lietuvos Respublikos Prezidentas antradienį Brukline, Niujorke, susitiko su lietuvių bendruomene. Šalies vadovas su Niujorke gyvenančiais lietuviais aptarė Lietuvos aktualijas, Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo, bendruomenės telkimo klausimus.

Prezidentas susitikime akcentavo, kad ypač vertinga tai, jog net prieš šimtmetį į JAV emigravę lietuviai iš kartos į kartą perduoda lietuvybę, saugo lietuvių kalbą ir buriasi į aktyvias bendruomenes. Pasak šalies vadovo, dabartiniame geopolitiniame kontekste pasaulio lietuvių vienybė ir aktyvus demokratijos vertybių palaikymas yra labai svarbūs.

„Lietuva yra ne geografinė teritorija, o jausmas, kurį kiekvienas lietuvis nešiojasi širdyje, kad ir kur pasaulyje gyventų. Mūsų kultūra, tradicijos ir kalba yra unikalios, turime jas saugoti ir branginti, perduoti savo vaikams. Dėkoju jums už tai, kad lietuvybė čia yra tokia gyva“, – sakė Lietuvos vadovas.

Prezidentas su Niujorko lietuviais aptarė ir Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimą. Pasak valstybės vadovo, referendumas šiuo klausimu vėl galėtų būti surengtas 2024 metais. Prezidentas paragino JAV lietuvius pradėti jam ruoštis iš anksto ir aktyviai jame dalyvauti.

Prezidento komunikacijos grupės inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top