Pradinis / Aktualijos / Prezidentė Bankoke atidarė Lietuvos dailininkų darbų parodą

Prezidentė Bankoke atidarė Lietuvos dailininkų darbų parodą

Darbo vizito į Tailandą išvykusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė Bankoke atidarė tarptautinį pripažinimą pelniusių Lietuvos vaikiškų knygų iliustratorių darbų parodą ir pakvietė visus aplankyti mūsų šalį.

Parodos atidaryme dalyvavo Tailando garbės konsulė Nualphan Lamsam, Užsienio reikalų ministerijos atstovai, diplomatai, verslininkai, lietuvių bendruomenė.

Paroda surengta artėjant Lietuvos ir Tailando diplomatinių santykių 25 m. jubiliejui, kuris bus minimas kitais metais. Joje eksponuojama 50 darbų, kuriuos sukūrė 11 žymių šiuolaikinių lietuvių dailininkų, tarp jų – Kęstutis Kasparavičius, Stasys Eidrigevičius, Laisvydė Šalčiūtė, Nomeda Marčėnaitė ir kiti garsūs iliustratoriai.

Prezidentės teigimu, nors Lietuva ir Tailandas yra toli viena nuo kitos, kalbėdami kultūros kalba tampame artimesni ir matome, kaip atstumas išnyksta. Ši paroda – tai dalis Lietuvos paveldo ir modernios kultūros, kurią gerbiame, vystome ir kuria dalijamės. Ji atskleidžia, kaip atrodo mūsų šalis, kaip mąstome apie savo vaikus, knygas. Paroda kalba apie mūsų pasaulėžiūrą ir atveria Lietuvą pasauliui.

Paroda, atidaryta viename didžiausių Bankoko prekybos centrų, vėliau bus perkelta į Vaikų muziejų.

Vizito Tailande metu Prezidentė Ayttuya provincijoje aplankė istorinę Tailando sostinę ir apžiūrėjo UNESCO istoriniu pasaulio paveldu laikomą šventyklų kompleksą bei Kraštotyros muziejų.

Valstybės vadovės teigimu, vis daugiau lietuvių atranda Tailandą. Pernai net 10 tūkstančių Lietuvos turistų susipažino su šios šalies kultūra, istorija ir gamta, tradicine tajų virtuve.

Didėjantis turizmo srautas yra geriausias įrodymas, kad ne tik tvirtėja tarpvalstybiniai santykiai, bet ir auga Lietuvos ir Tailando žmonių draugystė. Pasak Prezidentės, dvišalius ryšius dar labiau paskatintų Tailando bevizis režimas Lietuvos piliečiams.

Šalies vadovė taip pat aplankė Tailando karališkosios šeimos įkurtą amatų centrą socialinei atskirčiai mažinti, kuriame dirba ir naujų įgūdžių įgyja žmonės iš skurdžių šeimų, negalią turintys asmenys. Ir Tailando princesė Maha Chakri Sirindorn, ir Prezidentė didelį dėmesį skiria socialiniam žmonių saugumui.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

R. Dačkaus nuotr.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top