Pradinis / Aktualijos / Prezidentūroje apdovanoti Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojai

Prezidentūroje apdovanoti Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojai

Antradienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga pasveikino ir apdovanojo Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojus.

„Mūsų kalba nuolat vystėsi kartu su mumis, ji gyva ir todėl mums tokia svarbi, nes atspindi mūsų esmę, tapatybę, turinį ir skirtingumą. Jai reikia pajautimo ir meilės, o jūs su savimi atsinešate kalbos turtingumą ir gebėjimą ją vartoti tokioje globalioje aplinkoje, kai viskas aplinkui dideliu tempu juda ir keičiasi“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, kad didžiuojasi Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojais – visais, kurie rūpinasi gimtąja kalba, jaučia jos unikalumą, ir būtent todėl ji išlieka tokia nuostabi ir ypatinga.

Kaip ir kasmet, konkurso dalyviai varžėsi trijose kategorijose – raštingiausio suaugusiojo, mokinio ir užsienio lietuvio. Iškilmingoje ceremonijoje apdovanota mokykla, kurios atstovų į diktanto finalą pakliuvo daugiausia.

Diktanto nugalėtoja suaugusiųjų kategorijoje apdovanota Klaipėdos dienraščio „Vakarų ekspresas“ žurnalistė Virginija Kesminė. Raštingiausia 2019 m. mokine tapo Vilniaus licėjaus studentė Emilė Znutaitė. Geriausiai diktantą parašiusių užsienyje nominacijos laureate tapo Vengrijoje gyvenanti verslo analitikė Šarūnė Matelytė.

Padėka įteikta ir konkurse aktyviausiai dalyvavusiai mokyklai – Kauno „Vyturio“ gimnazijai. Nacionalinį diktantą rašė net 600 šios mokslo įstaigos auklėtinių. Gimnazijoje diktantą kasmet rašo ne tik jos mokiniai, bet ir vietos bendruomenės atstovai.

Jau dvyliktą kartą organizuojamame Nacionalinio diktanto konkurse dalyvavo dvidešimt penki tūkstančiai dalyvių, tarp kurių buvo daug moksleivių, taip pat užsienyje gyvenančių lietuvių. Tradiciškai diktantas buvo rašomas mokyklose, bibliotekose, savivaldybių salėse, įmonėse ir organizacijose.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

R. Dačkaus nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top